Aplikácia Waze patrí medzi najpoužívanejšie navigačné služby v našich končinách. Na rozdiel od služby Google Maps potrebuje Waze neustále pripojenie na internet, aby mohla sťahovať a odosielať informácie o doprave priamo do vášho mobilného zariadenia. Ako však informuje PhoneArena, teraz s tým má zvláštny problém.

Ak sa z času na čas ocitnete v oblasti bez mobilného signálu, aplikácia vám neposkytne aktualizované dopravné správy ani alternatívne trasy. To je pochopiteľné – bez internetu nie sú aktualizované informácie o doprave ani návrhy náhradných trás. Problémom, ale je, keď apka uvádza, že nemá signál, aj keď sa práve nachádzate v meste, kde je stabilné 5G pokrytie.

Presne to si nedávno všimli jej používatelia. Na obrazovke apky sa ocitla nová správa, ktorá hlási, že sa nachádzate v režime offline. Problémom však je, že Waze v skutočnosti žiadne offline mapy neponúka, nakoľko by nevedel efektívne fungovať.

chyba waze
Zdroj: PhoneArena (snímka obrazovky)

Táto správa sa navyše zobrazuje aj vtedy, keď je aplikácia pripojená k internetu prostredníctvom silného mobilného signálu. Niektorí používatelia sa sťažujú, že správa nezmizne ani po opätovnom pripojení aplikácie k internetu.

Aplikácia Waze vám v offline režime neponúkne žiadne dôležité dáta

Vo chvíli, keď sa na obrazovke objaví vyššie spomínaná správa, apka nedokáže nahrávať čerstvé dopravné dáta, hoci ste po celý čas na mobilnom internete.

Zahraničné médium radi, že ak ste sa s týmto problémom stretli aj vy, môžete využiť šikovný trik a skúsiť rýchlo zapnúť a vypnúť režim lietadlo, čo by malo odstrániť správu a obnoviť funkčnosť Waze. Rovnako by mal pomôcť aj celkový reštart apky.

Zaujímavé je, že na oficiálne stránke podpory aplikácie Waze sa sťažnosti na túto chybu objavili už pred niekoľkými týždňami. Ľudia dokonca spomínajú, že Waze vymenia za Google Maps. Keďže však obe apky vlastní jedna firma, táto „vyhrážka“ nepadá na úrodnú pôdu.

Zatiaľ nie je jasné, či vývojári Waze pracujú na vyriešení problému, no vzhľadom na to, že je skutočne rozsiahly môžeme predpokladať, že áno. Update očakávame v nasledujúcich dňoch, nanajvýš týždňoch.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako na pokročilé pripomienkovanie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -