Posledné správy zo zahraničia naznačujú, že Netflix zvažuje expanziu do online herného sveta. Zákazníci novej služby by sa mohli tešiť na špičkové tituly za dostupný mesačný poplatok. V princípe by išlo o niečo podobné, ako Apple Arcade.

Aj keď informácie zatiaľ nie sú jasné, portál The Information uvádza, že spoločnosť už oslovila niekoľko skúsených manažérov z herného priemyslu, ktorý by jej mali pomôcť s vytváraním novej platformy.

V súčasnosti firma navyše hľadá samostatného manažéra, ktorý bude mať plnú kontrolu nad celým týmto projektom. Kompetentní to teda myslia vážne.

Netflix vraj uvažuje nad konceptom, kedy v hrách nebudú žiadne reklamy a predplatné si budú môcť používatelia pridať ako ďalší balíček služieb ku svojmu účtu. Hovorca spoločnosti dokonca nepoprel otázky novinárov, týkajúce sa vstupu do herného priemyslu. Odpoveďou bolo: „Sme nadšení, že môžeme pracovať viac s interaktívnou zábavou“

Je teda jasné, že v Netflixe niečo chystajú, aj keď zatiaľ s istotou nedokážeme povedať, o čo presne ide. Na záver len doplníme, že herná služba by mala byť prístupná už niekedy v roku 2022. Vytvorí tak konkurenciu napríklad pre Apple Arcade (spustená v roku 2019), ktorá si do dnešnéých dní nenašla príliš veľké zastúpenie na trhu.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.