Len nedávno sme vám priniesli výber najlepších seriálových a filmových noviniek. Dnes pokračujeme výberom TOP 10 dokumentárnych filmov a seriálov, ktoré si môžete pozrieť na Netflixe. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

História pre začiatočníkov (History 101)

(2020)

- Reklama -

V krátkych lekciách dejepisu s kopou informačných grafík a archívnych záberov sa dozviete o vedeckých prelomoch, spoločenských hnutiach a objavoch, ktoré zmenili svet.

Koronavírus – máme jasno (Coronavirs, Explained)

Svet sa v roku 2020 zmenil. Tento dokumentárny seriál skúma pandémiu koronavírusu a usilovný boj proti nej. Seriál tiež skúma to, ako zvládať dopady chorôb na duševné zdravie.

Kam zmizla Madeleine McCann?  ( The Disappearance of Madeleine McCann)

Rok: 2019

Dej dokumentu podrobne mapuje prípad zmiznutia Madeleine McCannové, ktorá sa záhadne stratila počas rodinnej dovolenky v Portugalsku. Vyšetrovanie odhaľuje nové zistenie, ktoré počas dvanástich rokov vyplávali na povrch.

Nohami na zemi (Downd to Earth with Zac Efron)

Rok: 2020

Herec Zac Efron putuje po svete s expertom na wellness Darinom Olienom a zisťuje, ako docieliť zdravého a udržateľného života.

Night Stalker: Hon na sériového vraha (Night Stalker: The Hunt For a Serial Killer)

Rok: 2021

Píše sa rok 1985 a dvaja neúnavní detektívi idú po krku jednému z najslávnejších sériových vrahov v celých amerických dejinách. Mini-serál Night Stalker rozpráva skutočný príbeh o tom, ako bol tento krutý zabijak prenasledovaný a postavený pred súd

Americká vražda: Rodina odvedľa (American Murder: The Family Next Door)

Rok: 2020

Autentické a bezprostredné zábery dokumentujú zmiznutie Shanann Wattsovej a jej dvoch malých detí. Dokument zobrazuje i hrozivé udalosti, ktoré potom nasledovali.

Rozhovory s vrahom: Výpoveď Teda Bundyho (Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes)

Rok: 2019

Aktuálne rozhovory, archívne zábery a audio nahrávky nadobudnuté v celách smrti tvoria šokujúci portrét nechválne známeho seriového vraha Teda Bundyho.

Dejiny nadávania (History of Swear Words)

Rok: 2021

History of Swear Worlds, vám v každej epizóde predstaví pôvod, históriu a dopady najznámejších anglických vulgarizmov. Nebudú chýbať vyjadrenia od odborníkov či vtipné komentáre komikov. Seriálom vás bude sprevádzať herec Nicolas Cage.

Sociálna dilema (The Social Dilemma)

Rok: 2020

Neviete odlepiť oči od sociálnych sietí? Nie ste v tom sami. Sú návykové – a nie je to náhoda. Boli tak navrhnuté. Odborníci na moderné technológie varujú pre sociálnymi sieťami, ktoré sami vytvorili.

Na mieste činu: Zmiznutie v hoteli Cecil (Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel)

Rok: 2021

Dej dokumentárneho mini-seriálu Crime Scene slúži ako sonda do jedného z najtemnejších miest v Amerike. Prostredníctvom štyroch epizód budú divákom priblížené udalosti spojené so zmiznutím kanadskej vysokoškoláčky Elisy Lamovej, ktorá sa stratila počas pobytu v hoteli Cecil.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.