Spoločnosť Apple nám pri predstavovaní iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max s čipom A17 Pro sľúbila, že tieto zariadenia ponúknu grafický výkon na úrovni herných konzol. Aj vďaka tomu si tu budete môcť spustiť náročné tituly, medzi ktorými nebude chýbať remake Resident Evil 4, ktorý príde do App Store už čoskoro. Cena vás však nepoteší.

Ako naša redakcia dnes zistila, vývojári zo spoločnosti Capcom si za svoj titul pýtajú v slovenskom App Store až 69,99 €, čo je úplne rovnaká suma, za akú bude Resident Evil 4 dostupný pre herné konzoly PlayStation 5 a Xbox Series X. Hru v súčasnosti ešte nie je možné stiahnuť, ale používatelia si ju môžu aspoň predobjednať. A ak ste si mysleli, že na skoro 70 € skončíte, tak ste na omyle.

K dispozícii je totiž aj špeciálne DLC za 19,99 € a dokonca niekoľko balíkov zbraní, ktorých cena sa pohybuje od 2,99 € do 9,99 €. Vo finále tak za jednu hru na iPhone zaplatíte pokojne aj 100 €. A to nie je málo peňazí.

Spoločnosť Capcom vydala remake Resident Evil 4 na platformy PlayStation, Xbox a PC ešte v marci 2023 a so svojou zmodernizovanou hrou, ktorá po prvýkrát vyšla v roku 2005 zaznamenala veľký úspech.

V prvom rade sa používatelia dočkali kompletne prepracovanej grafiky, nových postáv, vylepšených prvkov v hre a tiež možnosti vytvárať si predmety a muníciu z rôznych zdrojov.

Resident Evil 4 si zahráte aj na iných Apple zariadeniach

Čip A17 Bionic, ktorý má okrem šesť jadrového CPU a GPU aj hardvérový Ray Tracing nebude mať s remakom Resident Evil 4 žiadne problémy. Dôležité je však zdôrazniť, že hru si budete vedieť spustiť aj na počítačoch Mac či iPadoch, ktoré majú aspoň procesor M1 alebo novší.

Ak si ju skúsite stiahnuť na zariadenie s iným čipom, v App Store sa dozviete informáciu, že nie je kompatibilné.

To, kedy bude k dispozícii Resident Evil 4 pre platformu od Apple zatiaľ nie je známe, nakoľko tvorcovia oficiálny dátum ešte nezverejnili. Predpokladáme však, že by to mohlo byť v priebehu týždňov. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 mini je v zľave. Je to skrytý poklad spoločnosti Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -