Spoločnosť Google neustále pracuje na svojej mobilnej aplikácii, ktorá je dostupná ako v operačnom systéme Android, tak aj v iOS. Ako teraz informuje portál 9to5google, technologický gigant z Mountain View prichádza s užitočným vylepšením tejto apky, ktoré ocení nejeden používateľ.

V Google si evidentne uvedomili, že pokiaľ ľudia dostávajú z aplikácie pokojne aj desiatky upozornení na rôzne udalosti, počasie, výsledky športových zápasov či články denne, po čase sa môže stať, že sú nimi presýtení a už sa ku ním nevedia vrátiť. Presne toto rieši nový informačný kanál upozornení, ktorý ľuďom zobrazuje ich komplexnú históriu v chronologickom poradí.

Nový informačný kanál sa v aplikácii Google pre operačný systém Android objavuje v pravej hornej časti vedľa vašej ikony / avatara na prepnutie účtu v podobe malého zvončeka. Ten je v prípade existujúcich notifikácií v schránke doplnený počítadlom neprečítaných údajov.

Aplikácia Google pre iOS
Zdroj: 9to5Google (snímka obrazovky)
Aplikácia Google pre iOS
Zdroj: 9to5Google (snímka obrazovky)

Ako sme už napísali vyššie, akonáhle na túto ikonu kliknete, dostanete sa ku chronologickému usporiadaniu všetkých notifikácií vrátane špeciálnej sekcie „Nové pre vás“, ktorá slúži pre upozornenia, s ktorými ste neinteragovali, ale Google predpokladá, že by vás mohli zaujímať.

Okrem toho je pri jednotlivých notifikáciách aj trojbodka, pomocou ktorej viete upozornenia odstrániť, zrušiť ich odber prípadne na ne odoslať spätnú väzbu.

Tento šikovný informačný kanál je prítomný v aplikácii Google 14.43, ktorá je aktuálne testovaná vo svojej beta verzii a pravdepodobne už čoskoro bude uvedená na trh. Na zariadeniach s operačným systémom iOS už veľa používateľov tieto upozornenia vidí, pretože sa nachádzajú v pravej časti spodnej lišty (teda na inom mieste ako v Androide).

Apple Google iOS
Zdroj: SvetApple

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AirPods Pro prešli drobným vylepšením, o ktorom spoločnosť Apple na Keynote nehovorila
Môže ťa zaujímať
- Reklama -