Spoločnosť Apple už o pár týždňov predstaví azda najočakávanejší smartfón na svete. Predstaví iPhone 6S, ktorý by mal priniesť okrem iného funkciu Force Touch, Apple A9 procesor, 12 Mpx či 2GB RAM. Okrem toho, že unikla informácia o tom, že by mal byť predstavený už 9. septembra, tak unikla aj ďalšia informácia o tom, kedy sa začne predávať.

18. septembra

Dvojica popredných Nemeckých operátorov nepriamo potvrdila informáciu, ktorá viacmenej dáva zmysel. iPhone 6S a iPhone 6S Plus by sme mali vidieť už 9. septembra a predaje by sa mali začať 18. septembra. Toto tvrdenie navyše prezrádza, že predobjednávky by mali byť dostupné už 11.septembra. Vyzerá to teda tak, že predaje sa začnú presne o mesiac.

- Reklama -

Nemusíme sa pritom opierať o Nemeckých operátorov ale stačí sa na celú vec pozrieť trošku logicky. Minulý rok spoločnosť Apple predstavila iPhone 6S a iPhone 6S Plus presne 9. septembra. Nasledovali predobjednávky, ktoré sa konali 12. septembra a začiatok predaja v prvej vlne, ktorý spadal na 19. september. Keďže však prešiel rok, spoločnosť musela predobjednávky a predaje o deň posunúť aby opäť spadali na piatok.

Prečítaj si tiež: iOS 8.4.1 odstránil Jailbreak a Apple sa vývojárom aj slušne poďakovalo.

Apple vždy začalo predaje iPhonov v piatok a to zvyčajne preto aby mohla cez výkend spočítať svoje finančné výsledky a predaje. Minulý rok sa napríklad za prvé dva dni podarilo predať neuveriteľných 10 000 000 zariadení. V Česku sa začal iPhone 6 predávať 24. októbra a na Slovensku 31. októbra. Ak sú teda predpovede správne, iPhone 6S sa možno začne v Češku predávať už 23. októbra a na Slovensku 30. októbra. Nič však nie je oficiálne a predbežné dátumy sa ešte môžu zmeniť.

iPhone 6S "Rose Gold" - svetapple.sk
iPhone 6S „Rose Gold“ – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.