iPhony 6 sú síce stále brané v technologickom svete ako novinky, predsa je už však rok 2015 a my sa musíme pripravovať na ich nástupcu, ktorý by mal poniesť označenie 6S. Aj keď o tomto zariadení nevieme vlastne nič, prvé špekulácie naznačujú, že by mohol ponúknuť optický zoom obrazu a dve šošovky fotoaparátu. No, uvidíme!

Digitálny zoom

Apple sa stalo terčom kritiky po tom, ako jeho najnovší model iPhone 6 ponúkol na zadnej strane vytŕčajúcu šošovku fotoaparátu „bradavicu“, na ktorú si museli mnohí používatelia pomerne dlho zvykať. Dnes už vieme, že nám tým Apple okrem optickej stabilizácie chcelo niečo naznačiť. Šepká sa napríklad o optickom zoome obrazu, ktorý poznáme napríklad zo Samsungu Galaxy K zoom. Toto zariadenie je však skôr fotoaparátom ako smartfónom a tak si presne nevieme predstaviť ako by digitálny zoom mohol vyzerať. Každopádne ide o veľmi zaujímavú špekuláciu, ktorá ak by bola pravdivá a Apple by dokázalo zakomponovať takéto „približovanie“ aj do ultratenkého tela iPhonu 6S, určite by bolo ďaleko vpredu!

- Reklama -
Samsung Galaxy K - svetapple.sk
Samsung Galaxy K – svetapple.sk

Dve šošovky fotoaprátu

Okrem digitálneho zoomu sa vo veľkom hovorí aj o dvoch šošovkách fotoaparátu, čo však podľa nášho názoru jednoducho na iPhone nevyzerá pekne. Každopádne ako už zo starších skúseností vieme, Apple dokáže v oblasti dizajnu robiť zázraky a tak by nám mohol ponúknuť kvalitnejšie fotografie a 3D obraz videa s tým, že by sme zariadenie otočili a povedali sme si, že sa nám to naozaj páči.

Apple iPhone 6 s dvoma šošovkami fotoaparátu! - svetapple.sk
Apple iPhone 6 s dvoma šošovkami fotoaparátu! – svetapple.sk

Nový čip

Apple by v novom iPhone 6S mohlo ponúknuť aj úplne nový fotočip, ktorý by umožňoval omnoho väčšiemu množstvu svetla, aby preniklo priamo do neho. Apple momentálne používa slnečnú clonu F/2.2, ktorú však ponúklo aj pri staršom iPhone 5S a práve preto sa očakáva, že v Cupertine aj v tomto smere inovujú!

3D senzor tlaku

Poslednou novinkou, ktorá sa objavila je to, že možno ponúkne 3D senzor tlaku rovnako ako v Apple Watch. Táto technológia by mohla byť prínosom v oblasti kapacitných displejov, keďže dokáže rozoznať silu tlaku displeja a tak aj rozdiel medzi „stlačením“ a „ťuknutím“. Aj keď žiadnu z týchto informácií potvrdiť presne nevieme, v Apple už určite pracujú na novom modeli so skvelými funkciami!

iPhone 6 - svetapple.sk
iPhone 6 – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.