Vieme, prečo v Safari nespustíš Spotify!

0

Spotify je v súčasnosti najväčší konkurent pre Apple Music. Aplikácia má k dnešnému dňu už viac ako 60 miliónov platiacich používateľov a stále sa rozširuje raketovým tempom. Apple získava fanúšikov omnoho pomalšie ale aj tak dokáže mať okolo 27 miliónov používateľov (musíme počkať na nové informácie). Spotify má ale jeden problém a to s prehliadačom Safari, na ktorom sa nedá spustiť. Je to naschvál, alebo ide len o chybu?

Spotify na webe

Dneska sa na internete rozbehla horúca debata o tom, prečo si rada používateľov nemôže pustiť Spotify cez Safari ale musí na to používať iný prehliadač alebo aplikáciu. Dôvod prečo to nefunguje ale nie je ten, že by Spotify nechcelo podporovať Safari, prípadne naopak. Dôvod je v skutočnosti ten, že systém, ktorý streamovacia služba jednoducho Safari nepodporuje. Tento systém sa nazýva Widevine Digital Rights Management a dokonca ani Spotify vo svojich oficiálnych tlačivách neuvádza Safari ako podporovaný prehliadač. Pokiaľ si bol teda navyknutý používať Spotify pomocou „webovej aplikácie“ pravdepodobne to ešte dlhšiu dobu nebude možné.

Je otázne, čí sa streamovacia služba rozhodne dať veci do poriadku alebo problém nechá ležať. Na druhú stranu je totižto pravda, že 99% užívateľov dá aj tak radšej prednosť mobilnej aplikácií. Popravde by malo ale fungovať všetko na 100%, takže to je nedostatok, ktorý by si mali dať v Spotify čo najskôr do poriadku. Určite to nie je neriešiteľný problém, minimálne v dnešnej dobe nie!

Spotify - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk