VLC s podporu čipu M1

Jeden z najpopulárnejších multimediálnych prehrávačov VLC dostal aktualizáciu 3.0.12 a tá prináša podporu pre Macy s čipom M1 (Apple Sillicon). Pokiaľ ho používate, prípadne s ním pracujete, bude to pre vás skvelé osvieženie.

Medzi najlepšie funkcie VLC 3.0 patrí napríklad automatické dekódovanie prehrávania 4K alebo 8K videa. Tak isto môžete tešiť sledovať 360-stupňové videá, 3D zvuk a streamovanie Chromecastu s podporou nenatívnych formátov.

Fakt, že VLC dostalo veľkú aktualizáciu znamená v praxi to, že používateľ môže čerpať značné výhody v oblasti výkonu a zároveň celkového zníženia spotreby energie vďaka architektúre ARM. Na pozadí už nemusí prebiehať zložitý proces za pomoci emulátora Rosetta 2.

Aby toho nebolo málo, vývojári vylepšili aj dizajn, ktorý perfektne zapadá do najnovšieho operačného systému macOS Big Sur 11 a opravili neželané skreslenie zvuku pri spustenom prehrávaní.

Multimediálny prehrávač VLC si môžete stiahnuť na oficiálnej internetovej stránke vývojárov, VideoLan. Napíšte nám do komentára, či ho používate a ak nie, akú alternatívu volíte. Budeme radi za všetky vaše postrehy.

Prečítajte si tiež  Koniec jednej éry. Legendárny Jony Ive ukončil spoluprácu so spoločnosťou Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.