Aj keď sa to nezdá, spoločnosť Apple nám predstaví nový iPhone 16 už o niekoľko mesiacov. Toto zariadenie prinesie viacero zaujímavých inovácií, pričom sa zákazníci môžu tešiť aj na prepracovaný dizajn či nové spôsoby ovládania. Dnes to potvrdil ďalší únik príslušenstva z čínskych dodávateľských reťazcov.

Postaral sa oň známy leaker Majin Bu na sociálnej sieti X, ktorý zdieľal fotografie silikónových krytov, ktoré sú určené pre rôzne modely tohtoročnej série. Okrem toho, že na jednom z krytov môžeme vidieť očakávanú zmenu zadného kamerového modulu pre základné prevedenia, prakticky všetky puzdra odhaľujú jednu dôležitú vec.

iPhone 16 Capture Button
Zdroj: Instagram / Majin Bu

Apple prinesie v roku 2024 do každého iPhonu 16 nové tlačidlo s názvom Capture Button, ktoré bude určené na fotenie / natáčanie záberov.

Ako bude fungovať Capture Button?

iPhone 16 Capture Button
Zdroj: Instagram / Majin Bu

Podrobne sme to opísali aj v našom dávnejšom článku. Tlačidlo bude mať mechanickú konštrukciu, ktorá umožní fyzické stlačenie a vysunutie. Pôvodne sa špekulovalo o kapacitnom stláčaní, no tento nápad zrejme spoločnosť Apple opustila.

Povrch tlačidla bude citlivý na dotyk, čo umožní používateľom zväčšovať alebo zmenšovať obraz posunutím prsta po povrchu tlačidla. Okrem toho bude možné zaostriť snímku ľahkým stlačením a aktivovať uzávierku silnejším stlačením.

Vďaka tomu sa dočkáme väčšej kontroly nad fotografovaním, hlavne v prípade zoomovania.

iPhone 16 Capture Button
Zdroj: Instagram / Majin Bu

Dajte nám vedieť do komentára na sociálnych sieťach, či sa na toto užitočné vylepšenie tešíte. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Skoro zadarmo: Operačný systém Windows štartuje na cene 6,14 EUR a MS Office na 13,52 EUR. Využite túto ponuku aj vy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -