Aplikácia Waze, ktorá je aj na Slovensku známa svojimi podrobnými a hlavne aktuálnymi informáciami o cestách, vydáva významnú aktualizáciu, ktorá mení jej funkcie a vzhľad na zariadeniach s operačným systémom iOS aj Android. Táto aktualizácia prináša elegantnejší dizajn spolu s niekoľkými úpravami, ktoré zjednodušujú používateľské rozhranie. Ako však informuje 9to5google, Waze aj o niektoré funkcie príde.

Jadrom nového updatu aplikácie Waze je kompletne prepracovaný mechanizmus hlásení. Po novom sa v pravom rohu obrazovky nachádza výrazná ikona nebezpečenstva, ktorá sa používateľov snaží upútať výzvou „Čo vidíte“. Prostredníctvom nej sa potom dostanete ku zjednodušenej ponuke, ktorej súčasťou sú rôzne hlásenia, od dopravných zápch a nehôd až po policajné kontroly, nepriaznivé poveternostné podmienky a podobne.

SvetApple
Zdroj: SvetApple

Aby toho nebolo málo, vodiči môžu po novom priamo prostredníctvom aplikácie Waze nahlasovať aktuálne ceny benzínu / nafty, prípadne požiadať komunitu o pomoc na ceste ak sa vyskytne nejaký problém.

Dôležité je poznamenať, že nový dizajn aplikácie Waze zdokonaľuje najmä vyššie spomínaný proces nahlasovania udalostí, s ktorými sa stretávame dennodenne na cestách. Predtým používatelia museli prechádzať viacerými ponukami, aby nahlásili udalosť, čo bolo komplikované a povedzme si na rovinu, že aj trochu nebezpečné (ak šoférovali).

SvetApple
Zdroj: SvetApple

Aktualizované rozhranie však rýchlo zobrazuje príslušné možnosti pre každú kategóriu a po krátkej prestávke automaticky posiela hlásenie ďalej, pričom od používateľa už nevyžaduje žiadnu ďalšiu akciu. Cieľom vývojárov bolo okrem iného aj podporiť aktívnejšiu účasť komunity Waze, vďaka čomu môže byť táto apka v tom čo robí ešte presnejšia.

Waze aj o niektoré veci prišiel 

Ako to už v prípade takto veľkých aktualizácií býva zvykom, aj v tomto prípade sa používatelia musia zmieriť s tým, že niektoré veci sa zmenili a to nie práve šťastným spôsobom.

Za jeden z nedostatkov je označované odstránenie sekcie „Nebezpečenstvo“, prostredníctvom ktorej ste mohli nahlásiť úraz na ceste spolu s konkrétnou zmienkou stojacom aute. A aj keď je pravda, že hlásenia o odstavenom aute na krajnici zostávajú zachované, faktom zostáva, že tieto zmeny uberajú z podrobných navigačných pokynov aplikácie a môžu mať vplyv na jej hlavné poslanie.

Dôležité je tiež spomenúť, že nakoľko je táto aktualizácia nová, ešte stále nemusí byť dostupná na niektorých platformách. Na svojom zariadení s operačným systémom iOS / Android ju už zrejme máte, no zatiaľ sa vám s vysokou pravdepodobnosťou ešte nezobrazí v Android Auto alebo Apple CarPlay. Komunita bude musieť chvíľu počkať.

Prečítajte si tiež  Apple predstaví na budúci týždeň iPhone 15 Pro s týmito 13 vylepšeniami (zhrnutie)

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -