Jedna z najpopulárnejších chatovacích aplikácií WhatsApp získa v dohľadnej dobe ďalšie vylepšenie. Jeden účet budete môcť používať až na štyroch samostatných zariadeniach súčasne. Aktuálne prebieha beta testovanie na viacerých platformách vrátane Macu!

WhatsApp na viacerých zariadeniach

Pokiaľ ste používateľom tejto „sociálnej siete“, určite viete, že niečo podobné doposiaľ nebolo možné. Portál WABetaInfo však prezradil, že v spoločnosti na tomto nedostatku usilovne pracujú. Všetko bude samozrejme perfektne zabezpečené rovnako ako doteraz.

Podľa úniku má WhatsApp využívať takzvané overovacie kódy, ktoré sa budú špeciálnym spôsobom zdieľať medzi zariadeniami na princípe SMS správ. Presné detaily doposiaľ nie sú známe. Múdrejší teda budeme až o niekoľko týždňov.

Dnes to funguje tak, že každé číslo je synchronizované s konkrétnym telefónom. WhatsApp dokážete takisto používať napríklad aj na počítačoch Mac. Ak by ste ho však chceli nastaviť na ďalší smartfón, nepochodili by ste (z bezpečnostných dôvodov).

Zaujímavé je, že pokiaľ prídete o svoje telefónne číslo, automaticky stratíte aj účet na tejto sociálnej sieti. Aktualizácia by to mohla v krátkom čase zmeniť, no presný dátum uvoľnenia nie je známy. V rámci beta testovania je nová funkcia skrytá, takže sa k nej nedostane nikto okrem vývojárov v spoločnosti Facebook (ktorá WhatsApp vlastní).

Kvitujeme, že sa kompetentní začali zaoberať aj týmto problémom. Chatovaciu aplikáciu v súčasnosti využívajú viac ako 2 miliardy účtov po celom svete. Mala by byť teda úplne dokonalá vo všetkých smeroch…

zdroj

Prečítajte si tiež  AirPods Pro prešli drobným vylepšením, o ktorom spoločnosť Apple na Keynote nehovorila
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.