WhatsApp patrí medzi najpoužívanejšie chatovacie aplikácie na svete. Aj preto sa nemôžeme čudovať tomu, že sa ho vývojári snažia neustále vylepšovať a inovovať. Ako píše 9to5mac, už čoskoro sa dočkáme ďalšej zásadnej revolúcie.

Ako iste viete, WhatsApp ešte v priebehu minulého roka priniesol funkciu, vďaka ktorej viete posielať fotografie a videá, ktoré po otvorení zmiznú.

Podobný systém už roky funguje aj na konkurenčnej platforme Snapchat či v sesterskom Instagrame.

Ako sa, ale zdá, tejto funkcii ešte niečo chýbalo a vývojári zistili, čo to presne je. Ide konkrétne o to, že keď sa krátky obsah zobrazí, ľudia si môžu vytvoriť snímku obrazovky, vďaka ktorej si ho zvečnia. Aplikácia však čoskoro zasiahne.

Podľa dostupných zistení má WhatsApp blokovať akékoľvek záznamy obrazovky pre obsah, ktorý sa odošle pomocou funkcie „Zobraziť raz“.

Novinka sa testuje v plnom prúde. WhatsApp vám ukáže aj upozornenie

Nová hláška pri vytváraní snímok obrazovky v aplikácii WhatsApp
Zdroj: 9to5mac

Ako prezradil portál WABetaInfo, táto novinka sa už niekoľko dní testuje v najnovšej beta verzii apky, pričom je k dispozícii prostredníctvom služby TestFlight pre používateľov iPhonu.

Ak sa niekto pokúsi urobiť snímku obrazovky na vyššie spomínanom obsahu, apka mu to nedovolí a zobrazí upozonenie, že nahrávanie bolo zablokované kvôli väčšej ochrane súkromia.

Nová funkcia je zatiaľ k dispozícii pre používateľov a vývojárov, ktorí majú nainštalovanú beta verziu aplikácie WhatsApp 22.21.0.71 (zostava 405622068). To, kedy sa dostane do praxe známe nie je.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tejto novinke myslíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone 7 a čierny prípadne zamrznutý fotoaparát!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -