Sociálna sieť WhatsApp patrí medzi najpoužívanejšie na svete. Má viac ako 2 miliardy aktívnych používateľov a preto sa spoločnosť Meta snaží dosiahnuť čo možno najvyšší stupeň bezpečnosti. Už dnes si tu viete aktivovať napríklad dvojfaktorové overenie či prístup prostredníctvom tradičného hesla. WhatsApp sa chce podľa portálu 9to5mac posunúť o úroveň vyššie.

WhatsApp by mal totiž už čoskoro podporovať takzvané prístupové kľúče, ktoré sú v technologickom svete stále relatívne veľkou novinkou. Na túto funkciu sa v poslednom čase začalo spoliehať čoraz viac apiek, či internetových stránok, nakoľko poskytuje vysokú mieru zabezpečenia a pomerne jednoduchý spôsob ovládania.

Spoločnosť Meta, ktorú aktuálne vedie Mark Zuckerberg zatiaľ o tejto novinke neinformovala. Portál WABetaInfo však v aplikácii objavil tajné vývojárske menu, v ktorom sa nachádzajú možnosti nastavenia prístupových kľúčov.

Ako funguje prístupový kľúč? 

Aplikácia WhatsApp
Zdroj: Unsplash / Eyestetix Studio

V praxi to funguje tak, že namiesto zadávania číselného, alebo alfanumerického hesla vám postačí len odtlačok vášho prsta, prípadne Face ID na to, aby aplikácia overila, či máte povolený prístup. Aj keď je pravda, že WhatsApp vieme týmto spôsobom odomykať v podstate už dnes, stále nejde o prístupové kľúče, ale skôr o obchádzanie hesla druhou atentifikačnou technológiou.

Ak si totiž nastavíte bezpečnostný kľúč, v aplikácii si vôbec nemusíte vytvárať bežný prístupový kód. Postačia len vaše biometrické údaje. Za touto technológiou stojí FIDO Alliance, ktorá spolupracovala so spoločnosťami Apple, Google a Microsoft.

Spoločnosť Apple len tak mimochodom oznámila, že s príchodom iOS 17, iPadOS 17 či macOS Sonoma bude prihadzovať prístupové kľúče k jednotlivým Apple ID účtom. Pomocou nich sa potom budete prihlasovať do služieb, ako je Apple.com či iCloud.com.

To kedy príde novinka do aplikácie WhatsApp nie je vzhľadom na jej utajenie zatiaľ známe. Stať by sa to, ale mohlo už v priebehu niekoľkých mesiacov. Nechajme sa prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako na konferenčný hovor cez iPhone?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -