Ak by sme mali určiť jednu z najpopulárnejších komunikačných appiek na trhu, určite by to bol WhatsApp. Služba, ktorá je už dlhšiu dobu platená Facebookom je medzi používateľmi na všetkých platformách veľmi obľúbená. Napriek tomu ale nie je celkom dokonalá. Pri jej používaní na niektorých zariadeniach by ste si mali dávať pozor na to, aby ste mali nainštalovanú poslednú aktualizáciu.

WhatsApp môže mať na niektorých zariadeniach problém!

Najnovšia chyba sa paradoxne netýka mobilných zariadení tak ako je tomu zvyčajne. Týka sa hlavne ľudí, ktorí appku používajú na operačnom systéme macOS.

- Reklama -

Posledná aktualizácia niesla označenie 0.4.316 a tú by ste mali mať aj nainštalovanú. Verzie, ktoré boli v obehu pred touto poslednou obsahujú podľa vývojárov závažnú bezpečnostnú chybu, ktorá ohrozuje vaše súkromie. No a to riskovať určite nikto nechce.

macbook pro 13" klávesnica
WhatsApp môže mať na niektorých zariadeniach problém!

Potencionálny problém po prvý krát objavil výskumník Gal Weizman. Vo svete je známy predovšetkým pre svoje odborné skúsenosti v oblasti zabezpečenia na internete a v IT.

Podľa jeho zistení mohol potencionálni hacker alebo nežiadúca osoba využiť funkciu citácie v skupinovej konverzácii, čím následne zmenil identitu odosielateľa. Do skupinovej konverzácie mohol poslať odkaz na nebezpečnú internetovú stránku, na ktorú jej členovia klikli a hrozba bola na svete.

Vďaka prekliku by hacker vedel šikovnými nástrojmi získať prístup ku obsahu na počítačoch Mac. Jedná sa teda o veľmi závažnú situáciu, ktorú kompetentní okamžite vyriešili. Vývojári hneď po tomto zistení začali pracovať na novej verzii WhatsAppu, ktorá žiadne podobné potencionálne ohrozenie neobsahuje.

Dnes je táto verzia dostupná a označuje sa „0.4.316„. Pokiaľ ju teda nemáte nainštalovanú, určite tak rýchlo urobíte. Nikdy nemôžete v takomto prípade povedať, že sa vás to netýka, „kto by ma chcel napadnúť“.

Hackeri na internete sú presne tam, kde sú ľudia zraniteľní. V tomto prípade navyše môžete uškodiť aj ostatným účastníkom skupinovej konverzácie nie len sebe. Majte preto zodpovednosť. Používate WhatsApp na Macu aj vy alebo preferujete mobilné zariadenia?

WhatsApp testuje novú funkciu. Môžu ju vyskúšať len vyvolení. - svetapple.sk
WhatsApp môže mať na niektorých zariadeniach problém!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.