Ešte minulý rok sme písali o tom, že aplikácia WhatsApp stratí podporu na starších zariadeniach. Ako bolo sľubované, tak sa napokon aj stalo. Pokiaľ vlastníte niektoré už dnes nepodporované verzie operačných systomov iOS alebo Android, máte jednoducho smolu. Prednosť dostala v tomto prípade bezpečnosť…

WhatsApp urobil vážny krok kvôli bezpečnosti

V súčasnej dobe sa hovorí stále viac o ochrane osobných údajov, našich správ a podobne. Na internete toho máme zverejneného viac než dosť a šikovní ľudia to môžu využívať vo svoj prospech.

- Reklama -

Nejde tu len o to, že vás môžu napadnúť alebo „hacknúť“. Dáta sa dajú využívať aj na reklamné účely, takže majú pomerne veľkú hodnotu. No a pokiaľ chcete ostať v bezpečí, mali by ste mať čo najnovší hardvér. Minimálne ak chcete používať aplikáciu WhatsApp.

Vývojári ešte koncom minulého roka avizovali, že appka stratí podporu starších zariadení. Je to preto, lebo ich operačné systémy už jednoduhco nedokážu držať krok sú súčasnými bezpečnostnými štandardmi a sú teoreticky ľahko napadnuteľné. Navyše aj samotná appka nemôže fungovať dobre na 5 rokov starom iOS 8 alebo 9 rokov starom Androide 2.3.7. Presne to sú totiž verzie, na ktorých od teraz nefunguje.

Kto vôbec tieto systémy v roku 2020 používa?

Pokiaľ sa vám to nezdá ako veľká tragédia, lebo si myslíte, že tieto systémy dnes už nikto nevyužíva, ste na veľkom omyle. Samozrejme väčšina sveta je už na novších a aktuálnejších operačných systémoch. Android 2.3.7 ale dnes používa stále okolo 0,3% majiteľov platformy. To sú v skutočnosti milióny ľudí po celom svete, nakoľko tento operačný systém je podstatne rozšírenejší, ako iOS.

Ľudia, ktorí ho majú sa, vrátane používateľov iOS 8 v dnešnej dobe nachádzajú predovšetkým na rozvojových trhoch. Tu ľudia síce používajú smartfóny ale len veľmi slabé alebo lacné, kvôli ich nízkej cene.

Pokiaľ teda ktokoľvek na vyššie menovaných verziách iOS alebo Androidu používal WhatsApp, bude musieť vymeniť smartfón alebo nájsť inú aplikáciu. Myslíte si, že je takéto priame a tvrdé riešenie správne? Poznáte niekoho, kto ešte používa vyššie menované zariadenia? Napíšte nám do komentára…

WhatsApp testuje novú funkciu. Môžu ju vyskúšať len vyvolení. - svetapple.sk
WhatsApp testuje novú funkciu. Môžu ju vyskúšať len vyvolení. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.