Pokiaľ používate aplikáciu WhatsApp ako alternatívu oproti Messengeru, mali by ste vedieť, že ani on nie je bezchybný. Bezpečnostní analytici zo spoločnosti Check Point v ňom objavili skutočne závažnú chybu. Tá vám mohla znepríjemniť život v skupinovej konverzácii.

WhatsApp obsahoval závažnú chybu. Toto spôsobovala.

Pokiaľ nemáte nainštalovanú aktuálnu verziu aplikácie WhatsApp, mali by ste tak okamžite urobiť. Aplikácia v starších verziách obsahovala závažnú bezpečnostnú chybu, ktorá vás mohla úplne odstaviť od skupinovej konverzácie. Hackeri sem dokázali pridať správu, ktorá spôsobila rýchle a prakticky okamžité spadnutie celej appky. Týkalo sa to každého člena skupinového chatu.

- Reklama -

Podľa bezpečnostných analytikov z Check Point šlo dokonca o tak závažný problém, že používatelia museli appku komplet celú vymazať a nanovo nainštalovať. Iným spôsobom sa do nej nevedeli dostať. Ak sa navyše vrátiť do skupinového chatu. Vymazala sa im celá jeho história a hrozilo ďalšie spadnutie celej aplikácie. Jediné riešenie ako sa z týchto nepríjemností by bolo teda úplné vymazanie chatu a založenie nového (čo by zas nemusela byť taká katastrofa).

‎WhatsApp Messenger
‎WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free
  • ‎WhatsApp Messenger Screenshot
  • ‎WhatsApp Messenger Screenshot
  • ‎WhatsApp Messenger Screenshot
  • ‎WhatsApp Messenger Screenshot
  • ‎WhatsApp Messenger Screenshot

Najhoršie však na tom všetkom bolo to, že celý tento „hack“ nebolo až také náročné uskutočniť. Pokiaľ sa jednalo o skúseného hackera, stačil mu na to nástroj na úpravu webového prehliadača. Na základe neho by dokázal upraviť správu akéhokoľvek skupinového chatu na to aby došlo k jeho úplnému poškodeniu.

Vývojári chatovacej aplikácie samozrejme okamžite zakročili a začali na náprave chyby pracovať. Vydali aktualizáciu, vďaka ktorej riziko eliminovali. Pokiaľ máte nainštalovanú, skutočne vám vôbec nič nehrozí. Skontrolujte si to napríklad týmto spôsobom. Nezabudnite nám napísať, pokiaľ sa vám niečo takéto stalo. Zajíma nás váš príbeh…

WhatsApp testuje novú funkciu. Môžu ju vyskúšať len vyvolení. - svetapple.sk
WhatsApp obsahoval závažnú chybu. Toto spôsobovala. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.