Aplikácii na komunikáciu môžete na internete nájsť hneď niekoľko. Medzi jednu z najpopulárnejších patrí určite aj WhatsApp. Ten podľa dostupných informácii používa približne 1,5 miliardy aktívnych používateľov. Čoskoro sa ale toto číslo môže znížiť. WhatsApp nebude podporovaný na starších verziách iOS a tiež Androidu.

WhatsApp čoskoro prestane podporovať niektoré iPhony.

Ako informuje portál PhoneArena, autori populárnej chatovacej aplikácie (ktorú už vlastní Facebook) sa rozhodli zvýšiť používateľský komfort veľmi svojským spôsobom. Aplikácia po novom nebude podporovať staršie verzie operačných systémov iOS a Android.

Konkrétne sa bavíme o iOS 8 a starších systémoch ako Android 4.0 Ice Cream. Spomínaný operačný systém od Apple bude na budúci rok v septembri oslavovať 6 rokov od svojho uvedenia na trh. Nebude to teda žiadna veľká tragédia. iOS 8 prišiel spolu s iPhonom 6/6 Plus. Je to teda už celkom doba.

Navyše je dobré pripomenúť, že tento systém nebol nikdy dobre vyladený a problémy vykazoval prakticky až do vtedy, kým ho Apple nenahradilo novším iOS 9. Na svete je už len veľmi malo ľudí, ktorí tento systém ešte stále reálne používajú. Navyše títo ľudia určite všetci ani nepoužívajú WhatsApp.

Spomínaná zmena bude platiť od 1. februára 2020. Pokiaľ máte stále niektoré z týchto systémov, mali by ste aktualizovať alebo vymeniť iPhone. Podľa autorov aplikácie nedokážu zaručiť používateľom aplikácie na starších produktoch ideálnu kvalitu používania. Je to samozrejme logické a úplne pochopiteľné.

Na záver ešte pripomíname, že iOS 9 podporuje dokonca aj iPhone 4S, ktorý bol uvedený na trh v roku 2011. V podstate teda bude mať WahtsApp podporu aj na 9 rokov starom zariadení. Definitívne s ním ale skoncuje napríklad iPhone 4, ktorý Apple predstavilo v roku 2010 a nainštalujete naň najviac iOS 7. Na druhú stranu ak uvidíte niekoho, kto používa iPhone 4, je to skutočne rarita.

Nájde sa niekto, kto ešte používa zariadenie, koho sa táto zmena dotkne? Skúste nám napísať do komentárov!

WhatsApp testuje novú funkciu. Môžu ju vyskúšať len vyvolení. - svetapple.sk
WhatsApp čoskoro prestane podporovať niektoré iPhony. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Apple Maps na Apple Watch. Toto je 5 trikov, ktoré musíte poznať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.