Ak by sme mali vyberať jednu z najpopulárnejších chatovacích appiek na svete, určite by sme menovali okrem iného aj WhatsApp. V dnešnej dobe ho už vlastní Facebook a konečne na ňom testuje žiadanú funkciu. Rok po Messengeri sa môžete na Dark Mode tešiť aj tu!

Aplikácia WhatsApp testuje Dark Mode!

Ako sa hovorí, lepšie neskoro ako nikdy. Vo WhatsAppe si pravdepodobne vstúpili do svedomia a uvedomili si, čo im chýba. Ostatne, tmavý režim v dnešnej dobe podporuje obrovské množstvo appiek vrátane operačného systému iOS 13. Bolo teda skôr prekvapením, že vývojári sem túto možnosť dodnes nepridali.

V súčasnej dobe prebieha beta testovanie tohto nového režimu. Na iOS si ho ešte nevyskúšate. Vývojári v tomto prípade pracujú primárne na operačnom systéme Android. Pomocou programu Google Play Beta vydali WhatsApp 2.20.13. V čase písania tohto článku je posledná dostupná aktualizácia pre iOS označená ako 2.20.11.

Podľa prvotných zistení budeme mať v appke až tri možnosti nastavenia zobrazenia. V prvom rade to bude samozrejme klasický svetlý režim, v druhom rade to bude tmavý režim a v treťom rade kombinovaný režim, kedy si WhatsApp sám určí (podľa režimu priamo v iOS 13), ktoré z dvoch zobrazení bude vhodnejšie.

  • Svetlý režim: Bude presne ten režim, ktorý poznáte aj dnes.
  • Tmavý režim: Bude režim, ktorý nebude ťahať oči a v prípade OLED displej bude schopný ušetriť baterku.
  • Systémové nastavenie: WhatsApp sa prispôsobí iOS. Ak systém spustí tmavý režim, prepne sa aj appka.
WhatsApp Dark Mode
Aplikácia WhatsApp testuje Dark Mode! Pozrite sa ako vyzerá. – svetapple.sk

Používatelia operačného systému Android tu budú mať ešte jednu možnosť. Na obrázku si môžete všimnúť tlačidlo „Nastaviť podľa šetriča batérie“. Zariadenie bude teda pravdepodobne sledovať % a akonáhle dosiahnú minimálnu úroveň prepne na Dark Mode (funkcia bude dostupná pre systém Android 9+).

Táto voľba by mala byť schopná ušetriť batériu, nakoľko tmavé odtiene ju míňajú omnoho menej na OLED displejoch ako svetlé farby a biela. Tu platí jednoduché pravidlo čierny pixel = vypnutý pixel. Dokáže to ušetriť hodiny. Tešíte sa teda na tmavý režim aj vy? Dátum uvedenia na trh zatiaľ nepoznáme…

WhatsApp Dark Mode
Aplikácia WhatsApp testuje Dark Mode! Pozrite sa ako vyzerá. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro a Mac: Takto nový headset nahradí zaužívané počítače
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here