Extrémne vyťažený WhatsApp

Klasické novoročné telefonáty sme pred pár dňami absolvovali vo väčšej miere, než sme na to zvyknutí. Mnohí blízki, s ktorými trávime silvestrovskú party neboli fyzicky prítomní a preto sme preferovali online komunikáciu.

Aplikácia WhatsApp už dlho neslúži len pre písanie textových správ. Môžete z nej uskutočniť hovor, či dokonca video-hovor. Mnohí to využili. Sociálna sieť uvádza, že na prelome 31. decembra a 1. januára sprostredkovala viac ako 1,4 miliardy telefonátov, čo je výrazne viac, než po iné roky.

Tento nárast sa pohybuje na úrovni 50% a priamo odzrkadľuje vplyv pandémie koronavírusu na bežných ľudí. Samozrejme v tomto bode treba zobrať do úvahy, že vyťažené boli aj štandardné telefónne linky či iné komunikačné apky ako Messenger, Instagram, Viber, Telegram a ďalšie.

Len tak pre zaujímavosť, v súčasnosti má aplikácia WhatsApp cez 2 miliardy aktívnych používateľov v 180 krajinách po celom svete. Keď ju v roku 2014 odkúpil Facebook za takmer 20 miliárd dolárov, asi ani netušil, aký výhodný deal to v skutočnosti bude.

Napíšte nám do komentára, ako ste sa spájali so svojimi blízkymi vy. Využívali ste podobné online služby, alebo len klasické telefonáty cez operátora?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.