Jedna z najpopulárnejších chatovacích appiek na svete prichádza so zásadnou novinkou. WhatsApp vylepšil spôsob spravovania úložiska. Aplikácia získala sekciu, v ktorej sa vám budú jednoduchšie mazať veľké súbory GIF, fotografie alebo videá. V telefóne sa uvoľnia gigabajty miesta.

WhatsApp a nové vylepšenie

Táto chatovacia appka, ktorú pred niekoľkými rokmi zakúpil Facebook privíta cca 2 miliardy aktívnych používateľov mesačne.

Vývojári ju postupne zdokonaľujú. Jeden z najzásadnejších problémov je obrovské množstvo miesta, ktoré zaberajú uložené súbory. Vďaka novému rozhraniu ich môžete spravovať omnoho jednoduchšie.

Do aplikácie pribudla sekcia (v nastaveniach), ktorá vám pomôže vybrať veľké súbory GIF, fotografie alebo videá. Tie kradnú najviac úložiska. Nový nástroj ich zobrazí podobne ako aplikácia Fotky a vy si môžete vybrať, čo chcete ponechať a čo naopak vymazať.

Súčasťou novinky je aj možnosť náhľadu. Ak sa vo výbere bude nachádzať GIF, fotka alebo video, ktoré neviete špecifikovať jednoducho naň kliknete a pozriete si ho na celej obrazovke.

Nové rozhranie sa zavádza postupne a zatiaľ ho nemajú dostupné všetci používatelia. Nenarazili sme naň ani my v redakcii, no podľa všetkého bude aktualizácia trvať niekoľko dní či maximálne týždňov. Ku všetkému sa dostanete cez Nastavenia > Využitie dát a úložiska > Spravovať úložisko.

No a na záver jedna zaujímavá informácia. Sociálna sieť už čoskoro prinesie možnosť odosielania „miznúcich správ“ (podobne ako tajná konverzácia cez Facebook Messenger). Informoval o tom portál Webetainfo.

Do komentára nám napíšte, či už novinku máte k dispozícii a ak áno, ako na vás pôsobí. Budeme radi za každý váš postreh.

Prečítajte si tiež  Apple už čoskoro vydá aktualizáciu iOS 16.4. Môžeme sa tešiť na tieto novinky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.