Sociálna sieť WhatsApp neustále pracuje na zlepšovaní svojich funkcií a služieb. Aj preto teraz prináša novinku, ktorá zlepší kontrolu nad súkromím používateľov pri zdieľaní statusov. Aktualizácia WhatsApp beta pre Android 2.24.12.27 prináša dlho očakávanú funkciu, ktorá bola predtým dostupná len pre iOS používateľov.

Teraz si aj používatelia smartfónov s operačným systémom Android môžu pred zdieľaním statusu vybrať, kto ho uvidí, čím získajú väčšiu kontrolu nad svojím obsahom. Tento užitočný nástroj, ktorý je momentálne dostupný pre beta testerov, umožňuje používateľom pred zverejnením statusu jednoducho upraviť svoje nastavenia súkromia.

Môžu si zvoliť, ktoré kontakty ich status uvidia, čo znamená, že ich zdieľaný obsah sa dostane len k tým správnym ľuďom. Táto funkcia výrazne zvyšuje pohodlie a bezpečnosť pri zdieľaní statusov, pretože používatelia nemusia zakaždým manuálne meniť nastavenia súkromia.

Ako informuje portál Wabetainfo, používatelia budú môcť premyslenejšie a cieľavedomejšie spravovať svoje statusy, čo podporí bezpečnejšie a príjemnejšie využívanie aplikácie.

WhatsAppl novinka
Zdroj: Wabetainfo

Beta verzia s touto funkciou je momentálne dostupná na Google Play Store a v priebehu niekoľkých dní bude sprístupnená širšiemu okruhu používateľov. Presnejší dátum uvedenia do praxe však v tejto chvíli nepoznáme.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Netflix nebude len o filmoch a seriáloch. Službu obohatia hry. Kedy príde zmena?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -