Vývojári aplikácie WhatsApp neustále pracujú na vylepšeniach, pomocou ktorých chcú zaujať používateľov a hlavne im zjednodušiť život. Už niekoľko mesiacov testujú novú funkciu na úpravu odoslaných správ, ktorá by mohla byť súčasťou jednej z budúcich aktualizácií. A hoci v súčasnosti nie je jasné, kedy príde na trh, portál Dailymail upozornil, že je v pokročilom štádiu beta testovania.

Samotná funkcia úpravy správ vlastne nie je až takou novinkou. Prvé informácie o jej príchode sa objavili ešte minulý rok, keď ich zverejnil známy portál Wabetainfo. Do dnešného dňa sa však o funkcií nehovorilo a tak na ňu mnohí zabudli. Pravda je ale taká, že vývojári ju stále ladia a vylepšujú, aby fungovala každému z dvoch miliárd aktívnych používateľov po celom svete bez najmenšieho zaváhania.

V praxi bude mať používateľ možnosť editovať správu až 15 minút po jej odoslaní, čo je vcelku dlhá doba. Hodí sa to najmä vtedy, keď niekomu pošlete text s gramatickou chybou alebo preklepom a budete ho chcieť upraviť. Taktiež sa však môže stať, že do správy zabudnete zakomponovať dôležitú informáciu, pričom pomocou tejto funkcie ju do nej v priebehu niekoľkých sekúnd pridáte.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Banner
REKLAMA

Samozrejme, akonáhle správu v aplikácii WhatsApp upravíte, objaví sa pri nej informácia o úprave spolu s presným časom, kedy ku nej došlo. Prijímateľ teda uvidí, že text na obrazovke sa medzičasom zmenil.

WhatsApp úprava správ
Zdroj: Wabetainfo

To, kedy bude novinka dostupná pre všetkých používateľov zatiaľ nie je známe. Ako ale poznáme WhatsApp, ten sa s podobnými aktualizáciami skutočne nikam neponáhľa. Aj keď vývoj už dnes trvá mesiace, je možné, že sa ku oficiálnemu uvedeniu funkcie dostaneme za týždeň ale aj za pol roka. Je to skutočne nevyspytateľné.

Beta testovanie beží v plnom prúde

Aktuálne je možné túto funkciu testovať len v rámci beta verzie, ktorú je možné nainštalovať skrz platformu Google Play (Android) pomerne jednoduchým spôsobom. Ak ale máte iPhone, v tomto prípade si radšej počkajte na oficiálnu verziu.

Taktiež vás musíme upozorniť, že testovacie beta verzie bývajú plné chýb a nedostatkov. Môže sa teda stať, že vám WhatsApp vôbec nebude fungovať podľa vašich predstáv. Sami teda musíte usúdiť, či vám takéto riziko beta testovania stojí za to, že novú funkciu budete používať o niekoľko týždňov, respektíve mesiacov skôr.

Prečítajte si tiež  Používanie Touch ID na externej klávesnici prináša nečakané komplikácie

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tej užitočnej novinke vy. Mala byť vo WhatsAppe už dávno alebo ju považujete za zbytočnosť?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.  

Môže ťa zaujímať
- Reklama -