Pokiaľ rád komunikuješ so svetom, no Facebook Messenger nie je pre teba “to pravé orechové,” asi si narazil aj ty na službu WhatsApp, ktorá je dostupná zadarmo pre každého na prvý rok a potom sa spoplatňuje formou $1 na celý ďalší rok. To je veľmi výhodné riešenie, ten $1 hore dole predsa nikoho nezabije. WhatsApp sa však tento systém rozhodol opustiť!

Už žiadne poplatky, WhatsApp je úplne zadarmo

Pokiaľ je niečo úplne zadarmo, znamená to, že sa za to absolútne nič neplatí a to je dnes už aj prípad aplikácie alebo lepšie povedané mobilnej, a dnes už aj počítačovej služby WhatsApp. Tá sa síce doteraz dala stiahnuť úplne zadarmo ale to bolo len na jeden rok. Akonáhle človek lehotu prekročil, aplikácia si stiahla z jeho účtu malý poplatok, konkrétne jeden americký dolár. Dá sa teda povedať, že aplikácia bola veľmi lacná a málokto mal problém s jej platením. Prečo sa teda rozhodli kompetentní stopnúť získavanie peňazí? Je to jednoduché!

- Reklama -

Nešlo o to, žeby WhatsApp používalo málo ľudí, práve naopak, používateľov je naozaj kvantum a to už niekoľko rokov, takže spoločnosť zarobila naozaj veľmi veľa peňazí hoci aj po roku. Problémom bol fakt, že veľa z týchto používateľov boli napríklad deti či ľudia, ktorí nepoužívajú platobnú kartu a tak sa nemala z akého účtu strhnúť táto malá čiastka. Presne preto sa poplatok zrušil a WhatsApp je úplne pre všetkých navždy zadarmo. Netreba sa pritom obávať toho, že ti v aplikácií budú vyskakovať nechcené reklamy. To vôbec nie, vývojári sa rozhodli, že pôjde o reklamy, ktoré ti môžu vyskočiť ako notifikácia, nemalo by ale ísť o nič otravné, tak teda uvidíme!

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here