Už azda každý počul o tom, že sociálna sieť WhatsApp chystá zmeny, ktoré sú pre niektorých používateľov do istej miery nepríjemné. Do svojich nových podmienok, ktoré musí odsúhlasiť každý používateľ zahrnula formulku, týkajúcu sa zdieľania osobných údajov so sociálnou sieťou Facebook. Kompetentní tvrdia, že výsledkom má byť lepší používateľský zážitok.

Donedávna platilo, že ak odmietnete súhlasiť s týmito pravidlami, sociálna sieť vám po istom čase úplne zruší účet. Z toho pomerne prísneho kroku sa ale upustilo a WhatsApp zvolil oveľa sofistikovanejšiu metódu. Používateľom postupne prestanú fungovať niektoré funkcie, takže používanie apky bude veľmi nepríjemné.

- Reklama -

Nečakaný zvrat

No a aj keď to vyzeralo tak, že zákazníci nemajú šancu, ukázalo sa, že to nie je celkom pravda. Vďaka európskej legislatíve, týkajúcej sa ochrany osobných údajov, aplikácie nemôžu zdieľať žiadne vaše osobné údaje do iných apiek alebo služieb. WhatsApp by tak konal v rozpore so zákonom, aj keď by ste súhlasili s novými pravidlami.

Ako uviedol denník The Irish Times, v súčasnosti neexistujú žiadne zmeny v postupoch zdieľania osobných údajov v aplikácii WhatsApp, ktoré by sa týkali európskeho regiónu. Aj keď v apke musíte súhlasiť s novými pravidlami, žiadne vaše dáta nebudú používané sociálnou sieťou Facebook.

Pokiaľ vás teda celá situácia nahnevala, v skutočnosti môžete odškrtnúť políčko „Súhlasím“ bez akýchkoľvek obáv, týkajúcich sa vášho súkromia. Popravde sme nečakali, že situácia narazí na podobný problém ale holt, ani Európska Únia nie je na škodu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJirishtimes
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.