Ak komunikujete za pomoci aplikácie WhatsApp, mali by ste vedieť, že po odmietnutí nových pravidiel vás čaká istá forma „trestu“. Pôvodne bol mimoriadne tvrdý a kompetentní hrozili vymazaním účtu. To sa však po niekoľkých mesiacoch zmenilo.

Ako poznamenal portál Gizmodo, sociálna sieť aktualizovala svoju internetovú stránku, na ktorej sa nachádzajú všetky informácie k spomínanej zmene. V oficiálnom článku podpory sa teraz uvádza, že používateľom nebudú vymazané účty, no niektoré možnosti budú mať obmedzenú funkčnosť.

- Reklama -

Celé to začne od 15. mája a pokiaľ ste so spomenutými podmienkami súhlasili, nijako vás to neovplyvní. Ak však s novinkami máte problém, pripravte sa, že zo začiatku nebudete mať prístup do zoznamu rozhovorov.

Všetko sa žiaľ bude postupne zhoršovať a v aplikácii neskôr prestanú fungovať napríklad klasické hovory + videohovory a používatelia stratia upozornenia na nové správy.

Nepoužívateľná apka

V zásade teda platí, že aj keď WhatsApp tvrdí, že o svoj účet neprídete, ak nesúhlasíte s jeho novými podmienkami, k dispozícii bude skoro nepoužiteľná chatovacia apka.

Kompetentní vás teda o niečo menej agresívnym spôsobom buď donútia akceptovať svoje podmienky alebo potom zo sociálnej siete úplne odísť.

Ak hľadáte zaujímavú alternatívu za WhatsApp, k dispozícii je napríklad Signal alebo Telegram. V oboch prípadoch sa dá využívať end-to-end šifrovanie. Najjednoduchšou cestou komunikácie pre jablkových používateľov je dostupná rovnako dobre zabezpečená aplikácia iMessage.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.