Spoločnosť Meta si veľmi dobre uvedomuje, aká silná môže byť technológia umelej inteligencie v praxi a preto na nej intenzívne pracuje a snaží sa ju pomaly, ale isto zakomponovávať aj do svojich apiek. Ako píše The Verge, jednou z nich je aj aplikácia WhatsApp. Teraz sa dočkala zásadného vylepšenia.

Spoločnosť Meta do WhatsAppu vložila technológiu na generovanie obrázkov za pomoci umelej inteligencie v reálnom čase, vďaka čomu môžete zadať jednoduchú textovú výzvu na prevod textu na obrázok priamo v konverzácii a o zvyšok sa postará špeciálna Meta AI. Keď softvéru prezradíte viac podrobností o tom, čo presne chcete do obrázku pridať, automaticky ho začne upravovať.

Táto novinka je v súčasnosti dostupná len v beta verzii aplikácie WhatsApp a navyše je aj obmedzená výhradne pre americký trh. Už čoskoro by sa, ale mohla rozšíriť do celého sveta vrátane Európy.

Meta
Zdroj: Meta

V praxi to funguje tak, že keď WhatsApp poprosíte napríklad o to, aby vám vytvoril obrázok zachytávajúci futbalový zápas na Marse, postačí mu len niekoľko sekúnd na to, aby vám poskytol hodnoverný výsledok.

Meta využíva vlastný jazykový model 

Spoločnosť Meta sa v tomto prípade spolieha na svoj vlastný model Meta Llama 3, ktorý je schopný vytvárať ostré a kvalitné obrázky a navyše lepšie zobrazuje text.

Táto technológia je praktická aj z iných dôvodov. Môžete ju napríklad požiadať o to, aby animovala sériu obrázkov, ktorú jej poskytnete. V priebehu sekúnd vám vytvorí pohyblivé GIF-ko, ktoré následne môžete zdieľať spolu so svojimi priateľmi.

Zatiaľ žiaľ nevieme, kedy bude táto novinka oficiálne dostupná pre všetkých používateľov. Môže trvať ešte mesiace, kým si ju WhatsApp overí v rámci testovacej verzie. Akonáhle však budeme vedieť viac, hneď vás o tom informujeme.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro 2 je vo vývoji. Apple si však dáva poriadne načas
Môže ťa zaujímať
- Reklama -