Už dávnejšie sme vás informovali o tom, že aplikácia WhatsApp prinesie v skorom update aj tmavý režim. Dnes bola testerom zverejnená nová beta verzia s číslom 2.20.30.25, ktorá nám ponúkla ďalšie informácie, ohľadom tohto vylepšenia.

WhatsApp vydal ďalšiu beta verziu s tmavým režimom.

Dark Mode podporovaný aplikáciou WhatsApp bude pravdepodobne jej najväčšou novinkou v roku 2020. Očakávania sú naozaj vysoké a ľudia sa už nevedia dočkať. Čo ale môžu naozaj očakávať? Nové informácie z dnešného dňa hovoria o tom, že tmavý režim v novej bete je lepší ako ten, na ktorom firma pracovala doteraz. Fungovať bude podobne, ako na Instagrame. Aktivovať sa teda bude automaticky vtedy, keď sa do tmavých farieb premení aj systém.

WhatsApp bude v tomto prípade využívať rozhranie API z iOS 13. Tí, ktorí majú nainštalovanú staršiu verziu budú mať smolu. Dark Mode bude priamo spolupracovať len s „trinástkou“. To znamená, že ľudia, ktoré majú napríklad aj staršie smartfóny (ako iPhone 6, 5S a podobne) by mali porozmýšľať o upgrade (pokiaľ plánujú túto appku v tmavom režime používať).

WhatsApp Dark Mode
WhatsApp vydal ďalšiu beta verziu s tmavým režimom.

Po tom, ako otvoríte WhatsApp v tmavom režime, všetky karty sa v appke premenia do týchto farieb. V tme vám to teda nebude ťahať oči a ak máte OLED displej, tak aj niečo ušetríte na výdrži batérie. Posledná beta verzia, v ktorej je aplikácia dostupná prináša aj pokročilé vyhľadávanie.

To budete môcť využívať napríklad pri kategorickom členení s možnosťou filtrovania toho, čo potrebujete nájsť. Okrem iného môžete skúsiť hľadať aj pomocou fotiek, GIF obrázkov, odkazov, dokumentov, videí či zvuku. Komunikačná platforma teda dostane v blízkej budúcnosti oveľa viac zmien, ako sme si mysleli. Moc sa na to tešíme.

WhatsApp Dark Mode
WhatsApp vydal ďalšiu beta verziu s tmavým režimom.
Prečítajte si tiež  Slovenská aplikácia FIŠTA. Firemné štatistiky vo vašom mobile.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.