V polovici januára sme vás informovali o tom, že populárna chatovacia appka WhatsApp priensie Dark Mode. Táto správa vo väčšine z nás vyvolala veľké nadšenie. Tmavý režim tu veľmi chýba. Dnes sa objavili na informácie, ktoré potvrdzujú Dark Mode aj v appke pre operačný systém iOS.

Aplikácia WhatsApp prinesie Dark Mode už čoskoro.

Facebook, ktorý WhatsApp už niekoľko rokov vlastní urobil teraz dobrý krok. Pre všetky svoje aplikácie vyvíja (alebo už vyvinul) tmavý režim. Dark mode obľubujú ľudia po celom svete. Je skrátka super.

V prvom rade vám po tme tak moc neťahá oči, pretože obrazovka je prepnutá do odtieňov šedej. V druhom rade vám v prípade, že vlastníte zariadenie s OLED displejom môže ušetriť aj celkom dosť baterky. Viac sa o tom dočítate v tomto článku, kde je priame porovnanie (tmavý mód vs. normálne zobrazenie).

Tak populárna chatovacia aplikácia, akou je práve WhatsApp musí mať aj možnosť takéhoto režimu. Momentálne je však vo vývoji a nikto presne nepozná dátum, počas ktorého bude funkcia dostupná pre všetkých používateľov. Vďaka dnešným zisteniam ale môžeme povedať aspoň toľko, že to bude veľmi skoro.

whatsapp dark mode tmavý režim
Aplikácia WhatsApp prinesie Dark Mode už čoskoro. Máme nové info!

Používatelia pomocou platformy TestFlight (testovací program appiek v beta verziách) zistili, že posledný testovaný update už obsahuje Dark Mode. Takéto verzie zvyčajne prichádzajú do bety tesne pred uvedením na trh. Navyše doteraz Dark Mode vo WhatsAppe nebol pre iOS potvrdený. Skúšať sa dal iba na zariadeniach s Andoridom.

Ak sa teda už neviete dočkať, ostante naladení a sledujte nás aj naďalej. O takejto podstatnej veci vás budeme určite informovať. Ak ste fanúšikmi tohto režimu, mali by sme vám pripomenúť, že nedávno dorazil aj do prekladača od spoločnosti Google. Zdá sa teda, že dnes to už nie je vymoženosť ale skôr akýsi štandard. A čo vy, máte radi tmavý režim alebo ho nepoužívate?

WhatsApp Dark Mode
Aplikácia WhatsApp prinesie Dark Mode už čoskoro. Máme nové info!


Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here