Je to oficiálne, spoločnosť Microsoft potvrdila, že jej operačný systém Windows 11 bude konečne možné používať aj na počítačoch Mac od spoločnosti Apple, ktoré sú postavené na platforme Apple Sillicon. Hovoríme presne o zariadeniach s ARM čipom M1 alebo M2, pri ktorých bol doposiaľ problém. Všetko však vyriešilo nové partnerstvo so spoločnosťou Parallels, ktorá sa zameriava na virtuálizáciu. Téme sa venoval portál The Verge.

Spoločnosť Microsoft uvádza vo svojom oficiálnom článku podpory, že Parallels Desktop 18 je „autorizovaným riešením“ na spúšťanie operačného systému Windows 11 na počítačoch Mac s procesormi M1 alebo M2. Aj keď takéto využívanie systému zďaleka neponúka najvyšší výkon, aký je možné dosiahnuť prostredníctvom klasického natívneho riešenia, je to aspoň čiastočná „záplata“ problému.

Spoločnosť Apple žiaľ do dnešných dní neprejavila ani len náznaky toho, že by jej Macy mohli podporovať v rámci platformy Apple Sillicon obľúbený Boot Camp. Všetko komplikuje architektúra ARM.

To, že sa teda spoločnosť Parallels stala oficiálnym partnerom pre spoločnosť Microsoft v snahe priniesť Windows na nové počítače Mac je vcelku pozitívny impulz.

Netreba totiž zabúdať, že aj keď veľa ľudí miluje macOS, bez Windowsu sa z dôvodu slabej softvérovej podpory pri niektorých programoch a aplikáciách nezaobídu. A používať dva počítače s odlišnými operačnými systémami nie je práve ideálne.

Loopi
REKLAMA

Nesmieme tiež zabúdať na to, že Parallels začal podporovať Windows na procesoroch M1 už s príchodom verzie Parallels Desktop 16.5.

Nové riešenie však používateľom umožňuje uskutočniť túto inštaláciu jediným klikom. A to je skvelé. Uvidíme, akým spôsobom sa to bude v budúcnosti vyvíjať. Nechajme sa prekvapiť. Dajte nám vedieť do komentára, či túto novinku vítate. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.