Platforma na zdieľanie videí YouTube sa v priebehu takmer 20 rokov svojej existencie zmenila už niekoľko krát. Najnovší dizajn však vyvolal vlnu nespokojnosti medzi používateľmi, ktorí ho označujú za katastrofálny. Ako informuje Androidauthority, v rámci jednej z najvýznamnejších zmien používateľského rozhrania za posledné roky YouTube otestoval nové rozloženie prvkov, ktoré sa nestretlo s pozitívnymi ohlasmi.

Prvé správy od vybranej skupiny divákov, ktorí mali možnosť túto zmenu vidieť a testovať na vlastnej koži naznačujú, že platforma urobila niekoľko viditeľných úprav, ktoré nedávajú celkom zmysel. Najmä názvy, popisy a komentáre videí boli presunuté na pravý bočný panel, zatiaľ čo odporúčania videí sa teraz zobrazujú priamo pod prehrávačom videí.

To znamená odklon od tradičného rozloženia, kde sa názvy, popisy a komentáre zvyčajne nachádzajú pod videom a odporúčania na pravej strane.

YouTube to myslel dobre, no dopadlo to hrozne 

YouTube
Zdroj: Threads / _brianhamilton (úprava redakcie)

Snímky obrazovky, ktoré kolujú na sociálnych sieťach poskytli širokej verejnosti prvý pohľad na tieto zmeny. Zdá sa, že zámerom nového dizajnu je umožniť divákom čítať komentáre počas sledovania videa bez potreby posúvať sa nadol, čo by mohlo zvýšiť angažovanosť a interakciu.

Toto nové usporiadanie však bolo kritizované za neprehľadnosť a vizuálnu nepríťažlivosť. Používatelia vyjadrili svoju nespokojnosť hlasno a jasne, pričom jeden z divákov ju označil za „jednu z najhorších aktualizácií používateľského rozhrania YouTube, akej bol svedkom„. Takáto spätná väzba naznačuje, že nový dizajn môže byť príliš rušivý.

YouTube
Zdroj: X / kevansevans (úprava redakcie)

V reakcii na ohlasy YouTube objasnil, že nové používateľské rozhranie je len experimentálne a je súčasťou pokračujúceho úsilia testovať nové spôsoby zlepšovania funkcií a používateľských skúseností. Aj preto sa zobrazilo len určitej „vyvolenej“ hŕstke divákov.

YouTube oceňuje spätnú väzbu, aj keď nie je príjemná 

Platforma YouTube zdôraznila, že spätná väzba zohráva kľúčovú úlohu pri rozhodovaní o tom, či a ako implementovať nové funkcie natrvalo. Aj preto vyzýva používateľov, aby sa podelili o svoje názory na experimentálny dizajn.

Vzhľadom na prevažne negatívne počiatočné prijatie sa ešte len uvidí, či YouTube bude pokračovať v tomto novom dizajne, alebo ho aspoň prepracuje a potom otestuje znova.

Ďalšie kroky platformy budú pravdepodobne do veľkej miery závisieť práve od spätnej väzby. Čo si myslíte o tejto aktualizácii vy? Podeľte sa o svoje názory v komentároch na sociálnych sieťach.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple predstaví nový iMac. Bude mať len 5 mm rámiky.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -