YouTube je v dnešnej dobe najväčšia video knižnica na svete a nachádza sa na nej naozaj obrovské množstvo rôzneho obsahu. Keďže nie každý rodič chce, aby jeho malé dieťa sledovalo na jeho vek nevhodný obsah, v Google zapracovali na tom, aby to bolo naozaj možné. Spoločnosť vydala YouTube Kids a s tým aj prvú aplikáciu, určenú pre konkrétnu vekovú skupinu!

YouTube Kids

Spoločnosť Google vie veľmi dobre, že na najväčšej video knižnici sveta, YouTube, sa nachádza aj veľa nevhodného obsahu, ktorý by jednoducho naše deti ešte nemuseli vidieť. Rodičia zastávajú taktiež tento názor, no rovnako ako je na stránkach veľa nevhodného obsahu, nájde sa tu aj veľa poučných videí či dokumentárnych filmov, ktoré sú pre deti ako stvorené. Práve preto vznikla úplne nová aplikáciach YouTube Kids, z ktorej názvu už jednoducho vyplýva, o čo asi pôjde.

- Reklama -

Google stvorilo svoju úplne prvú aplikáciu, určenú pre danú vekovú skupinu, ktorou sú deti a vďaka nej bude obsah na YouTube triedený len na ten, ktorý bude pre deti zaujímavý. Toto riešenie je skvelým ako pre samtné deti, tak aj pre rodičov, keďže aplikácia ponúka naozaj jednoduché a intuitívne ovládanie a zároveň rodičom ponúka možnosť nastaviť istý časový horizont, koľko videa budú môcť deti sledovať počas dňa. Okrem toho aplikácia prináša aj ďalšie nové, skvelé zmeny, vďaka ktorým bude sledovanie bezpečné a hlavne jednoduché.

Google - svetapple.sk
Google – svetapple.sk

Aj keď sa v súčasnosti nenachádza v slovenskom a ani českom iTunes AppStore, Google tvrdí, že stále prebieha testovanie v iných krajinách, podľa všetkého však už finišuje a čo nevidieť sa ukáže aj u nás. Zaujíma nás teda váš názor na podobnú aplikáciu či službu. Myslíte si, že podobná aplikácia je dobrým riešením? Osobne si totiž myslíme, že to síce problém s nevhodným obsahom vyrieši, ale len u mladších jedincov. Tí starší použijú totiž mozog a ku klasickému YouTube si predsa len nájdu cestu!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.