Spoločnosť Google sa rozhodla, že pôjde s dobou a svoju službu YouTube, ktorú ešte pred mnohými rokmi odkúpila od jej zakladateľov, bude naďalej vylepšovať. Poslednou dobou sme sa dočkali najmä zmien pre PC, avšak teraz to bude iné. Google si totiž uvedomilo, že množstvo používateľov sleduje videá zo svojho iOS či Android zariadenia a tak začína prinášať nové vylepšenia!

60 FPS

Prvým z týchto vylepšení je už v nadpise článku spomínaný režim prehrávania až 60 obrázkov za sekundu, čo naozaj napomáha kvalite a plynulosti videa. Práve vďaka tomu je totiž celý obraz reálnejší a dajme tomu, vierohodnejší, ako by si ho sledoval pri klasických 24 FPS, ktoré boli pre mobilné zariadenia doteraz štandardom. Sledovanie videí je totiž dnes jeden obrovský trend a YouTube nemôže zaostávať za konkurenciou, ale práve naopak, udávať trendy, keďže je niečo ako Apple v mobilnom priemysle.

Spoločnosť teda sprístupnila prehrávanie videí, ktoré sa ti môžu zobrazovať až v 60 obrázkoch za sekundu, avšak pokiaľ si ich chceš pozrieť bez výraznej straty mobilných dát, určite ich sleduj jedine na Wifi. 60 FPS totiž znamená aj viac MB a určite nechceš aby si prečerpal svoj mesačný limit len preto, lebo si si kukol dve kvalitné videá!

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: YouTube pritvrdil, používatelia sa sťažujú na extrémne pomalé načítanie stránky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.