Spoločnosť Google neustále vykonáva zmeny, ktoré majú zásadný vplyv na fungovanie služby YouTube. Týka sa to webovej stránky, ale aj samotných aplikácií v mobilných zariadeniach. Ako informuje AndroidAuthority, s jednou takouto novinkou sa stretneme už čoskoro opäť všetci. Páčiť sa ti nebude.

Spomínaná zmena začala platiť už 8. augusta, no kým sa rozšíri do celého sveta, môže to trvať aj niekoľko týždňov, či dokonca mesiacov. Týkať sa má všetkých prihlásených používateľov, ktorým môžu zmiznúť odporúčania videí. Stane sa to vtedy, ak si vypneš históriu sledovania.

Spoločnosť Google na svojej oficiálnej stránke podpory napísala, že v prípade deaktivácie histórie videí sa stane, že tvoja stránka s odporúčaniami zostane úplne prázdna.

Samozrejme, všetky ostatné funkcie, vrátane vyhľadávania, budeš mať stále k dispozícii. Zmenu pocítiš, ako v mobilnej apke, tak aj priamo na webe YouTube.

YouTube svoje úmysly vysvetlil 

Platforma sa ku tejto téme vyjadrila v znení, že túto zmenu spúšťa najmä z toho dôvodu, aby mali používatelia lepší prehľad o tom, ktoré funkcie YouTube sa pri zobrazovaní odporúčaní spoliehajú na informácie, alebo dáta pochádzajúce z histórie sledovania.

YouTube chce zároveň dosiahnuť, aby bola stránka prehľadnejšia pre tých používateľov, ktorí so službou históriu sledovania nezdieľajú.

Inými slovami si to však môžeme vysvetliť skôr tak, že YouTube chce získať od väčšieho množstva používateľov informácie o histórii ich sledovania a týmto spôsobom ich ku tomu pomerne jednoducho donúti.

Množstvo ľudí sa totiž pri otvorení YouTube spolieha práve na navrhované videá, nakoľko sami nevedia, čo si presne pustiť.

Daj nám vedieť do komentára, čo si o tejto zmene myslíš ty. Nahnevala ťa, alebo je podľa teba fér, vzhľadom na to, že prístup na YouTube máme zadarmo. Sme zvedaví na všetky tvoje postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 800 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Slovenské GTA "Vivat Slovakia" odhaľuje nový trailer. Vieme, kedy si ho zahráme
Môže ťa zaujímať
- Reklama -