Spoločnosť Google vydala článok, popisujúci novú aktualizáciu YouTube, pre zariadenia s operačným systémom iOS. Aplikácia sa dočkala prepracovanejších a intuitívnejších gest a takisto nových prvkov ovládania.

YouTube a jeho veľká aktualizácia na iOS

Inžinieri začali so zmenou polohy tlačidla „automatické prehrávanie“. To sa pôvodne nachádzalo v úzkom riadku pod videom. Teraz sa premiestnilo navrch, hneď vedľa možností streamovania. Predpokladá sa, že funkcia bude populárnejšia než doposiaľ.

- Reklama -

Takisto by sa vám mali vo vrchných riadkoch menu objavovať aj titulky, pokiaľ budú dostupné pre váš región. Ovládacie prvky sú rozložené „logickejšie“, vďaka čomu bude orientácia v aplikácii ešte jednoduchšia.

Zmenilo sa tiež prepínanie medzi režimom plnej obrazovky a režimom čiastočného zobrazenia. Odteraz stačí potiahnuť prstom po videu smerom dohora, aby sa vám spustil fullscreen.

Ak sa chcete vrátiť späť (a prečítať si napríklad komentáre), video potiahnite nadol. Eliminovala sa tak nutnosť klikať na maličkú ikonu, v pravom spodnom rohu (stále je tu ale prítomná).

YouTube pozmenil aj zobrazenie času. Ak naň klepnete, môžete si vybrať medzi uplynulým časom alebo zostávajúcim časom. Každému vyhovuje niečo iné. Na záver ešte doplníme, že v tomto článku sme ani zďaleka nepopísali všetky zmeny. Väčšina z nich je iba drobná, no zato veľmi šikovná. Viac sa dočítate v tomto blogovom príspevku od Google.

Aktualizácia sa pomaly rozširuje do celého sveta a nám v redakcií už beží na všetkých zariadeniach. Vyskúšajte si „nový“ YouTube a v komentároch nám zanechajte názor, ako sa vám appka pozdáva. Za nás super!

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.