Viacej reklám na YouTube

YouTube je tu s nami už dlhých 14 rokov. Postupne sa vyvíja a hľadá nové spôsoby, akými by mohol rozšíriť reklamy. Webové stránky tejto služby ponúkajú aktualizované zmluvné podmienky, týkajúce sa monetizácie. Mnohých ľudí nepotešia.

Podľa čerstvých informácií sa môžu reklamy zobrazovať aj na kanáloch, ktoré nie sú v partnerskom programe. Aj keď to znie pre tvorcov dobre, v skutočnosti majú smolu. Ich provízia zostane aj naďalej nulová. Zo všetkého bude ťažiť služba.

Aby mal autor nárok na finančné ohodnotenie, musí sa stať členom spomínaného partnerského programu. To pochopiteľne nie je jednoduché, kvôli nasledujúcim podmienkam:

  • Autor musí žiť v krajine, v ktorej tvorí obsah.
  • Jeho videá musia mať 4000 hodín prehratí počas 12 mesiacov.
  • Jeho kanál musí odoberať najmenej 1000 používateľov.
  • a ďalšie…

V minulosti sme sa s reklamami v nepartnerských videách stretávali iba zriedkavo. Obvykle za to mohla chyba, kedy autor z programu vypadol, no služba to nezaznamenala. Po novom to však bude úplne normálne. Je to aktualizovaná politika videoknižnice YouTube.

Ak bude video spĺňať všetky pokyny pre reklamu, firma ju sem „natvrdo“ umiestni. Nesmie sa v ňom vyskytovať nevhodný jazyk (nadávky), násilie, poburujúci a sexuálny obsah, obsah súvisiaci s drogami a strelnými zbraňami a ani na čokoľvek, čo podnecuje nenávisť voči jednotlivcom alebo skupinám ľudí, založeným na ich náboženstve, sexualite alebo rodovej identite.

Všetky novinky sa najskôr objavia na kanáloch v USA. V globálnom meradle sa začnú rozširovať až začiatkom roka 2021. Do komentára nám napíšte, aký je váš názor na túto zmenu. Nás veru nepotešila.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 sú takmer po celom svete nedostupné. Dôvodom je nadchádzajúca 8. generácia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJengadget
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.