Komunikačné aplikácie sa snažia prispôsobiť svoje používateľské rozhranie tak, aby bolo čo najpríjemnejšie a najzábavnejšie. Nakoľko nás obkľúčila pandémia koronavírusu, častokrát ani nemáme iný spôsob, ako sa stretnúť s viacerými kolegami súčasne na meetingu.

Po vzore režimu Together v aplikácii Microsoft Teams, kde sa môžu zúčastnení objavovať v učebni za stolom, v staromódnej zasadacej miestnosti atď. prináša konkurenčná služba Zoom niečo veľmi podobné.

- Reklama -

Až 25 účastníkov v jednej triede

Funkciu nazýva ako Immersive View, a po prvýkrát sme o nej mohli počuť na Zoomtopii 2020.

V praxi umožňuje hostiteľom usporiadať účastníkov videa a webinárov do jedného virtuálneho prostredia (v rámci jednej scény), aby sa spojili a efektívne spolupracovali počas schôdzky.

Funkciu Immersive View je možné použiť s najviac 25 účastníkmi a vytvoriť tak prostredie triedy, zasadaciu miestnosť, konferenčné sály a mnoho iných priestorov, ktoré Zoom ponúka.

Umiestnenie účastníkov do virtuálnej scény je na zvážení hostiteľov. Všetko sa dá teda dokonalo prispôsobovať.

Funkcia je inteligentná

V prípade, že bude potrebné zdieľať obrazovku, funkcia Immersive View sa ukončí a nahradí ju pracovná poloha. Akonáhle sa zdieľanie zastaví, scéna sa opäť objaví s rovnakými pozíciami tak ako predtým. Táto novinka je z nášho pohľadu vhodná predovšetkým pre školy, kde môže prebiehať vyučovanie aspoň trochu prirodzenejším spôsobom.

Immersive View si môžete vyskúšať ako na webe, tak aj v aplikácii pre macOS, ktorá má minimálne verziu 5.6.3 a vyššiu. K dispozícii je pre všetky bezplatné účty a samozrejme aj pre účty „Pro“.

Napíšte nám do komentára, či vám táto funkcia príde ako užitočná. Za nás je to skvelý a šikovný nápad!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.