Slovensko zdá sa nebolo jedinou krajinou, ktorá sa teraz teší z novej digitálnej platobnej metódy. Apple Pay spustený aj v Chorvátsku a iných krajinách. Ak pôjdeš na dovolenku, už nebude platiť „plavky a kreditka“. Apple nám to zase zjednoduší.

Apple Pay spustený aj v Chorvátsku a v 12 ďalších krajinách

Po novom je Apple Pay aj v Chorvátsku a v 12 ďalších európskych krajinách. Konkrétne sa jedná samozrejme o Slovensko, Chorvátsko, Bulharsko, Cyprus, Estónsko, Grécko, Lotyšsko, Litvu, Lichtenštajnsko, Rumunsko, Portugalsko, Slovinsko a v neposlednom rade zaplatíš aj na Malte. Veľké plány s rozširovaním služby pokračujú a my sme nesmierne radi, že v týchto štátoch budeme môcť využívať na platenie náš telefón a nie kreditku.

- Reklama -

Doteraz to bolo možné len v prípade, že sme platobnú metódu využívali cez banku, ktorá pochádza z krajiny kde je už podporovaná. Tak isto mohli u nás platiť pomocou Apple Pay zahraničný turisti. Pokiaľ tvoja banka podporuje túto službu, neváhaj a vyskúšaj ju aj ty. Podrobné detaily sa dočítaš tu.

Apple rozširuje metódu aj do menším krajin

Dnešné rozsiahle spustenie ukazuje to, že Apple naozaj napĺňa avizované plány s rozšírením služby do celého sveta. Je síce pravda, že od predstavenia ubehlo skoro 5. rokov avšak pokiaľ sa od tejto informácie trochu odosobníme máme tu výborný nový spôsob akým môžeme platiť jednoduchšie, rýchlejšie a hlavne bezpečnejšie. Navyše tak môžeme platiť aj mimo nášho územia, kde často dochádza k podvodom, ktoré si ani nestihneme uvedomiť. V dnešnej dobe sú žiaľ ľudia vynaliezavý.

Apple si veľkolepým spustením taktiež otvorilo nové toky zisku. Práve z Apple Pay má aj jablková spoločnosť určitú províziu. Tá je síce malá ale pri množstve platieb sa jej určite oplatí. Veď len na Slovensku je vyše 40 000 platobných terminálov, na ktorých je možné takto platiť. Vyskúšali ste už Apple Pay alebo ste ešte nestihli? Napíšte nám do komentára aký je váš názor a skúsenosť so službou.

Apple Pay na Slovensku: Máme presnejšie informácie
Apple Pay spustený aj v Chorvátsku. Na dovolenku treba už len „plavky a iPhone“. – svetapple.sk

zdroj: macrumors

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.