Mobilný operačný systém iOS 12 to už má takmer zrátané. Jeho nástupca je predstavený a naplno ho nahradí už v septembri. Tak či onak, aj iOS 12 si ešte zaslúži opravu chýb, predsa len to pár mesiacov potrvá. Apple potichu vydal iOS 12.3.2. Je to aktualizácia pre iPhone 8 Plus.

Apple potichu vydal iOS 12.3.2

To, že už poznáme väčšinu nových funkcií operačného systému iOS 13 ešte neznamená, že ten súčasný, iOS 12 už nikde nedostane aktualizáciu. Dnes ju dostal a aj keď je určite jedna z posledných, určite stále nie je posledná. Na jednu väčšou by sme sa mohli tešiť ešte v auguste. Apple veľa krát aj starý operačný systém doladí do bodky aby staršie zariadenia, ktoré už nebudú podporovať iOS 13 ale budú podporovať iOS 12 nemali problémy pri používaní. Apple potichu vydal iOS 12.3.2. Nejde však o rozsiahlu aktualizáciu. Možno ani nerieši toľko problémov ako by si predpokladal. Týka sa konkrétne len jedného zariadenia.

Apple potichu vydal iOS 12.3.2. Týka sa len jedného zariadenia. - svetapple.sk
Apple potichu vydal iOS 12.3.2. Týka sa len jedného zariadenia. – svetapple.sk

Hovoríme o iPhone 8 Plus, ktorý je na trhu už nejaký ten piatok. V poslednej dobe sa jeho používateľom po celom svete mohla objavovať dosť nepríjemná, no určite nie závažná chyba. Tým, že toto zariadenie má dve šošovky fotoaparátu, automaticky v ňom nájdeme režim portrét, ktorý by mal vedieť pozadie vzadu rozostriť tak, že zábery vyzerajú ako z profesionálnej zrkadlovky. Pr iPhone 8 Plus ale evidentne “bokeh” efekt nefungoval tak ako mal a zábery boli rozostrené buď kostrbato alebo vôbec. To mnohých používateľov pochopiteľne hnevalo a nakoľko Apple o chybe vedelo, teraz ju vyriešilo.

Už len stabilita a výdrž batérie

Ešte sa vrátime k ďalším aktualizáciam iOS 12. Nakoľko Apple pridáva do svojich OS s novými verziami rôzne lákavé funkcie, v tomto prípade to už tak nebude. iOS 12 musí byť pre používateľa menej zaujímavý aby si nakoniec nainštaloval iOS 13. Tak či onak posledné aktualizácie budú sústredené hlavne na bezychbný chod operačného systému a lepšiu výdrž batérie. Aj zákazník staršieho zariadenia má predsa nárok na to aby mu dobre slúžilo ešte niekoľko tokov no nie?

5 najlepších vecí na iOS 12 na staršom iPhone SE a novom modeli XS. - svetapple.sk

zdroj: 9to5mac

ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here