Leto je viacmenej na konci, no to neznamená, že by ste sa nemali držať vo forme. Ak máte záľubu v športe, cvičení prípadne vykonávate inú náročnú fyzickú aktivitu, mohol by vás zaujať šikovný inteligentný náramok Amazfit Band 7, ktorý je v zľave dostupný za fantastickú cenu. Bez problémov vám bude kontrolovať srdcový tep, hladinu okysličovania krvi či ďalšie dáta, ktoré si môžete týmto spôsobom sledovať. Prekvapí aj výdrž batérie na jedno nabitie.

Pokiaľ hľadáte dizajnovo atraktívny a zároveň jednoduchý inteligentný náramok, Amazfit Band 7 je pre vás, ako stvorený. Toto zariadenie má 1,47″ Always-on displej s vysokým rozlíšením a samozrejme dotykovým ovládaním. Amazfit Band 7 podporuje platformu Android, ale aj iOS a nájdete v ňom množstvo technológií a funkcií, ktoré sú zamerané na vykonávanie športových aktivít. Vďaka tomu budete mať po celý čas prehľad o počte prejdených krokoch, spánkovej aktivite a ďalších dátach, vyplývajúcich z tepovej frekvencie, alebo meraní oxymetra.

Tento šikovný náramok sa štandardne predáva veľmi lacno, len za 44,9 €. Vy na ňom, ale dokážete ušetriť ešte viac, nakoľko po kliknutí na tento odkaz štartuje od 35,55 €. Nie je to možno extrémna zľava, no finálna cena je taká nízka, že by bol túto možnosť hriech nevyužiť. Platí to najmä vtedy, ak ešte inteligentný náramok nemáte a chcete si ho vyskúšať za čo najnižšiu cenu.

Amazfit Band 7
Zdroj: Amazfit

Amazfit Band 7 je navyše navrhnutý s cieľom, aby svojich majiteľov motivoval k aktivite a pohybu. Medzi športy, ktoré tu nájdete, patria beh, cyklistika, plávanie, joga či dokonca golf. Zariadenie je tým pádom aj odolné voči vode, nakoľko spĺňa normu 50 M (5 ATM). Veľkou výhodou je tiež nízka hmotnosť, ktorá dosahuje iba 28 gramov. Vďaka tomu ani nebudete vedieť, že Amazfit Band 7 nosíte na ruke.

No a výdrž batérie? To je kapitola sama o sebe. Spoločnosť Amazfit tvrdí, že zariadenie zvláda až 28 dní na jedno nabitie, no ak budete zariadenie vyšťavovať, počítajte skôr s 10 dňami na jedno nabitie. Aj to je, ale super údaj, pretože svoj inteligentný náramok budete nabíjať cca 3-krát mesačne. Poteší tiež široký výber najrôznejších ciferníkov.

Xiaomi Smart Band 7 je lacnejšia a možno ešte lepšia alternatíva 

Xiaomi Smart Band 7
Zdroj: YouTube / Mobilissimo.ro / Michael Elsegood (úprava redakcie)

Pokiaľ ste skôr verní značke Xiaomi, úplne tomu rozumieme. Hoci je Amazfit Band 7 výborný, existuje preň aj konkurencia v podobe Xiaomi Smart Band 7, ktorú kúpite za ešte výhodnejšie peniaze. Jeho pôvodná cena štartovala na úrovni 49,99 €, avšak dnes po kliknutí na tento odkaz zariadenie kúpite od 31 €. To je menej, než zaplatíte za obed pre dve osoby v lepšej reštaurácii.

Prečítajte si tiež  Dokáže iPad Air M2 nahradiť MacBook Air M2? Možno budete prekvapení

Samozrejmosťou je aj v tomto prípade AMOLED displej s funkciou Always-on a vysokým rozlíšením, ktoré vám zobrazí množstvo pred-pripravených ciferníkov vo vysokej kvalite. Rovnako sa môžete tešiť aj na prakticky rovnaké senzory, ako v Amazfit Band 7 a poteší tiež dlhá výdrž batérie, ktorá dosahuje cca 4 – 5 dní na jedno nabitie.

Je to síce menej, no Xiaomi Smart Band 7 je aj výrazne menší. Jeho váha dosahuje necelých 16 gramov, čo môže byť pre športovo zameraných používateľov, ktorí nemajú radi otravné gadgety výhodou. To, ako sa, ale vo finále rozhodnete nechávame len a len na vás.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -