Dobre inteligentné hodinky dnes nemusia byť automaticky drahé. Ak hľadáte zariadenie, ktoré bude mať k dispozícii kvalitný AMOLED Always-on displej, množstvo senzorov a snímačov a ďalšie užitočné funkcie, Amazfit GTR 4 splnia všetky vaše očakávania. Po zľave ich kúpite výrazne lacnejšie, ako Apple Watch SE 2, no v praxi vám ponúknu viac.

Toto zariadenie má hliníkové telo s veľkým dotykovým displejom. Všetko budete ovládať v slovenskom jazyku a hodinky vás budú po celý čas sledovať vďaka rôznym technológiám, medzi ktoré patrí krokomer, oxymeter, meranie srdcového tepu, monitoring spánku či barometer. Je tu skrátka všetko, na čo si len v tejto triede spomeniete.

No a cena? Amazfit GTR 4 sa na Slovensku bežne predávajú od cca 230 €. To je vzhľadom k tomu, čo všetko ponúkajú veľmi priaznivá čiastka. Po kliknutí na tento odkaz však hodinky kúpite od 190 €, vďaka čomu na nich ušetríte krásnych 40 €.

Lepšia voľba ako Apple Watch SE 2?

Zdroj: Bikeradar

Na túto otázku je veľmi ťažké odpovedať, nakoľko dosť závisí od priorít používateľa. Na druhej strane, ak sa pozrieme na Amazfit GTR 4 a porovnáme ich čisto po stránke funkcionalít s Apple Watch SE 2, tak áno, lacnejšie zariadenie sa už iba vzhľadom na cenovú úsporu určite oplatí viac.

Veď Apple Watch SE 2 vo väčšom 44 mm prevedení, sa predávajú za pomerne mastných 339 €, pričom po kliknutí na tento odkaz ich môžete získať za 299 €. Toto zariadenie vám však neponúkne ani Always-on displej, ani oxymeter a takisto má oveľa horšiu výdrž batérie.

Amazfit GTR 4
Zdroj: YouTube / Tech4All

Na druhej strane je však fér spomenúť, že Apple Watch SE 2 budú lepšie komunikovať s vašim iPhonom. Pomocou týchto hodiniek sa z neho dá nie len odpovedať na správy, ale napríklad aj volať. S týmto má konkurencia kvôli obmedzeniam zo strany Apple dlhodobé problémy.

Amazfit GTR 4 a ich brutálna výdrž batérie 

Amazfit hodinky
Zdroj: YouTube / Bilal Ramadan Reviews / BiZzZoN (úprava redakcie)

Inteligentné hodinky Amazfit GTR 4 obsahujú dostatok energie na to, aby ste ich mohli podľa výrobcu používať až 14 dní na jedno nabitie. Hovoríme však o úspornom režime, ktorý nedáva pri takomto zariadení veľký význam. Reálna výdrž pri aktívnom používaní preto dosahuje cca 7 – 10 dní a ak si zapnete všetky možné funkcie, rátajte so 4 – 5 dňami.

Aj tak je to ale krásna hodnota, na ktorú sa Apple Watch so svojimi 18 hodinami ani len nedoťahujú. Navyše Amazfit GTR 4 nezaostávajú ani v oblasti konektivity, nakoľko majú k dispozícii dvojpásmové GPS, ktoré ocení pri aktivitách vonku, ako napríklad počas behania, bicyklovania alebo turistiky.

Prečítajte si tiež  Huawei FreeBuds 5i kúpite po zľave brutálne lacno. Ľudia ich volia namiesto AirPods Pro. Tu je dôvod
Amazfit GTR 4
Zdroj: YouTube / Tech4All

To, či sa pre Amazfit GTR 4 rozhodnete, alebo nie, nechávame na vás. Z nášho pohľadu tieto hodinky určite dávajú zmysel a ak hľadáte lacnú, dobre vyzerajúcu a hlavne dobre hodnotenú alternatívu ku Apple Watch, z je to dobrá voľba.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -