Dobre inteligentné hodinky dnes nemusia byť automaticky drahé. Ak hľadáte zariadenie, ktoré bude mať k dispozícii kvalitný AMOLED Always-on displej, množstvo senzorov a snímačov a ďalšie užitočné funkcie, Amazfit GTR 4 splnia všetky vaše očakávania. Po zľave ich kúpite výrazne lacnejšie, ako Apple Watch SE 2, no v praxi vám ponúknu viac.

Toto zariadenie má hliníkové telo s veľkým dotykovým displejom. Všetko budete ovládať v slovenskom jazyku a hodinky vás budú po celý čas sledovať vďaka rôznym technológiám, medzi ktoré patrí krokomer, oxymeter, meranie srdcového tepu, monitoring spánku či barometer. Je tu skrátka všetko, na čo si len v tejto triede spomeniete.

No a cena? Amazfit GTR 4 sa na Slovensku bežne predávajú od cca 230 €. To je vzhľadom k tomu, čo všetko ponúkajú veľmi priaznivá čiastka. Po kliknutí na tento odkaz však hodinky kúpite od 190 €, vďaka čomu na nich ušetríte krásnych 40 €.

Lepšia voľba ako Apple Watch SE 2?

Zdroj: Bikeradar

Na túto otázku je veľmi ťažké odpovedať, nakoľko dosť závisí od priorít používateľa. Na druhej strane, ak sa pozrieme na Amazfit GTR 4 a porovnáme ich čisto po stránke funkcionalít s Apple Watch SE 2, tak áno, lacnejšie zariadenie sa už iba vzhľadom na cenovú úsporu určite oplatí viac.

Veď Apple Watch SE 2 vo väčšom 44 mm prevedení, sa predávajú za pomerne mastných 339 €, pričom po kliknutí na tento odkaz ich môžete získať za 299 €. Toto zariadenie vám však neponúkne ani Always-on displej, ani oxymeter a takisto má oveľa horšiu výdrž batérie.

Amazfit GTR 4
Zdroj: YouTube / Tech4All

Na druhej strane je však fér spomenúť, že Apple Watch SE 2 budú lepšie komunikovať s vašim iPhonom. Pomocou týchto hodiniek sa z neho dá nie len odpovedať na správy, ale napríklad aj volať. S týmto má konkurencia kvôli obmedzeniam zo strany Apple dlhodobé problémy.

Amazfit GTR 4 a ich brutálna výdrž batérie 

Amazfit hodinky
Zdroj: YouTube / Bilal Ramadan Reviews / BiZzZoN (úprava redakcie)

Inteligentné hodinky Amazfit GTR 4 obsahujú dostatok energie na to, aby ste ich mohli podľa výrobcu používať až 14 dní na jedno nabitie. Hovoríme však o úspornom režime, ktorý nedáva pri takomto zariadení veľký význam. Reálna výdrž pri aktívnom používaní preto dosahuje cca 7 – 10 dní a ak si zapnete všetky možné funkcie, rátajte so 4 – 5 dňami.

Aj tak je to ale krásna hodnota, na ktorú sa Apple Watch so svojimi 18 hodinami ani len nedoťahujú. Navyše Amazfit GTR 4 nezaostávajú ani v oblasti konektivity, nakoľko majú k dispozícii dvojpásmové GPS, ktoré ocení pri aktivitách vonku, ako napríklad počas behania, bicyklovania alebo turistiky.

Prečítajte si tiež  iPhone Index 2021: Koľko dní budú Slováci zarábať na iPhone 13 Pro?
Amazfit GTR 4
Zdroj: YouTube / Tech4All

To, či sa pre Amazfit GTR 4 rozhodnete, alebo nie, nechávame na vás. Z nášho pohľadu tieto hodinky určite dávajú zmysel a ak hľadáte lacnú, dobre vyzerajúcu a hlavne dobre hodnotenú alternatívu ku Apple Watch, z je to dobrá voľba.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -