Apple je technologická spoločnosť, ktorá každým rokom predstavuje kvantum must-have produktov, po ktorých ich majitelia okamžite zatúžia už len preto, lebo vyzerajú nádherne. Je tu však aj druhý, veľmi dôležitý faktor a to je fakt, že dokážu ponúknuť veľmi veľa užitočných funkcií v príjemnej forme. Ešte tu je samozrejme štýl a ostatné veci. Nech si ale hovorí kto chce čo chce, Apple predáva a veľmi dobre. Na trhu so smart hodinkami jasne dominuje. Predal omnoho viac ako Samsung a všetci ostatní.

Dominancia na trhu

Ľuďom sa očividne smarthodinky páčia, nakoľko ich každým rokom nakupujú stále viac a viac. Firma dominuje trhu. Apple Watch Series 2 sa tiež očividne veľmi dobre podarili, nakoľko ich predaje boli doslova rekordné. Spoločnosť predávala ako teplé rožky a za celý rok 2016 odovzdala svojim zákazníkom skoro 12 miliónov hodiniek.

- Reklama -

Oproti predajom iPhonu to možno nie je až tak veľa, ale nezabúdajme, že nejde o produkt, ktorý by sme silou mocou potrebovali a navyše jeho cenovka je extrémne prestrelená. Aj tak ale očividne vyhrávajú v boji s konkurenciou, ktorá sa na predaje Apple Watch nechytá ani náhodou, pričom útočí podstatne nižšou cenovkou.

Za posledný štvrťrok 2016 predalo Apple až 5,2 milióna svojich hodiniek. Zaujímavé je ale to, že taký konkurenčný Samsung predal len zhruba 800 000 kusov svojich smart-watches. O to je teda zaujímavejšie, ako sa Applu na tomto trhu darí. Hoci jeho podiel, čo sa celkových predajov týka, klesol zo 63% (2015) na 55% (2016) dá sa to veľmi ľahko vysvetliť.

Nakoľko ide o nový trh, trh budúcnosti, ľudia chcú proste kupovať smarthodinky, lebo je to trendy. No a s týmto trendom prichádzajú aj noví a noví výrobcovia, ktorý vyhovujú týmto trendom. Za ten rok je teda pokles pomerne jemný, ale neznamená to, že tento rok s príchodom ďalšej generácie sa čísla nezamiešajú celkom ináč.

Apple má najpredávanejšie hodinky na svete, a tak to zatiaľ je. Spoločnosť vraj ale pracuje na Series 3. Tie by sa mali zamerať hlavne na nový displej, pozmenený dizajn či lepšiu výdrž batérie spolu s rýchlejším nabíjaním. Máme sa teda na čo tešiť, uvidíme ale, aká bude realita. Apple vie potešiť, no i pekne sklamať a s tým musíme rátať!

Watch - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here