Inteligentné hodinky od spoločnosti Apple sú dnes nabité rôznymi technológiami a senzormi. Ľudia sa často pýtajú, či to môže byť ešte lepšie. Cupertinský gigant teraz získal patent, ktorý dokazuje, že Apple Watch majú pred sebou sľubnú budúcnosť. Najnovšie by mohli vedieť otestovať vodu a takisto zistiť, či sa v nej práve netopíte.

Apple Watch môžu vedieť zistiť či sa práve topíte

Nový patent, ktorý spoločnosť Apple získala určite nemôžeme len tak prehliadnuť. Jej wearable zariadenie môže dostať funkcie, ktoré budú mimoriadne nápomocné. V prvom rade sa týkajú dokonca záchrany života.

Apple Watch by vedeli zistiť, či sa sprchujete alebo ste spadli do vody a na základe jej množstva analyzovať, či sa práve netopíte. V tomto prípade by bol kľúčový napríklad aj kalendár. Pokiaľ ste mali naplánované plávanie a nachádzate sa v bazéne, nespôsobia „paniku“. Ak ste ale v tom istom čase mali sedieť v kancelárii, no namiesto toho sa evidentne topíte (a nachádzate sa v blízkosti vodnej plochy) privolajú pomoc.

Tu je nutné dodať, že samotná „analýza topenia“ by musela spolupracovať aj s inými zdravotnými funkciami. Kým by hodinky vytočili SOS a poslali správu s vašou polohou záchranným zložkám, urobili by všetky potrebné kroky aby si overili, že máte skutočne problémy.

Apple Watch môžu dostať prelomovú funkciu. Otestujú vodu a privolajú záchranu, ak sa budete topiť.
Apple Watch voda

Analýza vody pomocou Apple Watch

Záchrana života je prioritná funkcia nového patentu. Povedzme si ale na rovinu, že v takomto prípade rozhodujú doslova minúty. Kým teda operátor vôbec pochopí čo sa vlastne deje, majiteľ hodiniek by sa možno dávno utopil. To ako tento problém Apple vyrieši nechajme na inžinierov a vývojárov. Namiesto toho si teraz predstavme ďalšiu schopnosť špeciálnych senzorov, ktorá nám pripadá užitočnejšia pre každodenné používanie.

Jedná sa o analýzu vody. Apple Watch by boli schopné detekovať, či sa práve nachádzate v sladkej alebo slanej vode a takisto určiť jej kvalitu.

Ak by sa vo vnútri nachádzali nebezpečné látky alebo patogény, okamžite by sa na obrazovke zobrazilo varovné upozornenie. Bola by to skvelá vec, najmä v letných mesiacoch, kedy sa ľudia chodia osviežovať ku rôznym jazerám, bagroviskám, riekam či iným vodným plochám. Častokrát sa tu môžu nachádzať látky ohrozujúce zdravie a v nich sa plávať asi nikomu moc nechce. Do komentára nám napíšte, či by vás takáto funkcia zaujala a presvedčila ku kúpe.

Apple Watch môžu dostať prelomovú funkciu. Otestujú vodu a privolajú záchranu, ak sa budete topiť.
Apple Watch môžu dostať prelomovú funkciu. Otestujú vodu a privolajú záchranu, ak sa budete topiť.
Prečítajte si tiež  Na čo naozaj ľudia používajú Apple Watch?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -