Spoločnosť musí neustále inovovať na to aby udržala svoju vedúcu pozíciu na trhu s wearable náramkami. Presne preto Apple pracuje na Apple Watch 5G. Prezradil to dnešný únik.

Apple pracuje na Apple Watch 5G. Prezradil to dnešný únik.

Septembrová keynote nám už klope na dvere a my sa veľmi tešíme na to ako uvidíme nové iPhony a po ich boku pravdepodobne aj iné produkty, medzi ktorými by nemali chýbať Apple Watch 5. generácie.

Toto zariadenie prinesie zase niekoľko vylepšení oproti súčasnej generácii, Apple Watch Series 4, ktoré používateľ ocení. Medzi novinkami ale určite bude chýbať podpora 5G. Tú si Apple chystá až na budúci rok. Týkať by sa mala aj Apple Watch Series 6.

Vieme to na základe dnešného úniku, respektíve patentovej prihlášky, ktorú si Apple podalo patentovom úrade. Medzi patentom sa skrýva aj jeden, ktorý je určený pre nositeľné zariadenia. No a vzhľadom na to, že Apple Watch sú momentálne jediným nositeľným zariadením, je viac ako pravdepodobné, že tento patent sa týka práve inteligentných hodiniek. Nie však pre budúcu generáciu. Bude sa týkať až generácie produktu, ktorý sa pripravuje na rok 2020.

Podporovať budú 5G ale aj LTE.

Nový patent okrem iného pojednáva aj o tom ako bude technológia fungovať. Vysvetľovať to samozrejme nebudeme. Sami nie sme natoľko technicky zdatní aby sme to celkom pochopili a dokázali vysvetliť. Čo však vieme je fakt, že pôjde o modul, ktorý nebude podporovať výhradne LTE ale aj staršiu generáciu pripojenia, LTE (4G). Pokiaľ sa pýtate na čo bude vlastne 5G v hodinkách dobré, máme niekoľko dôvodov.

Na začiatku však súhlasíme s tým, že nepríde žiadna “šokujúca” zmena. V prvom rade by sa malo urýchliť prepojenie počas volania. Druhým dôvodom, prečo bude chcieť Apple integrovať 5G do nositeľného produktu bude možnosť využitia v rôznych aplikáciach či celkovo vyššia kvalita hovoru. Tým najdôležitejším dôvodom bude ale zo začiatku PR a teoreticky aj možnosť zdvihnúť cenu hodiniek. 5G bude niečo, po čom budú ľudia túžiť.

Budú to chcieť používať. Hoci ho v hodinkách reálne príliš nevyužijeme budú mať jeho podporu a to na dobrý dôvod pre kúpu niekedy stačí. Čo si o tom myslíte vy?

Apple pracuje na Apple Watch 5G. Prezradil to dnešný únik. - svetapple.sk
Apple pracuje na Apple Watch 5G. Prezradil to dnešný únik. – svetapple.sk
ZDROJcultofmac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here