Prešli už tri týždne od chvíle, čo spoločnosť Apple vydala nové operačné systémy pre svoje zariadenia. iOS 15 schytáva kritiku prakticky úplne všade, nakoľko sa v ňom nachádza množstvo nedokonalostí a chýb. Operačný systém watchOS 8 je však omnoho stabilnejší.

Novinka zrejme nevyžaduje časté korekcie a opravy a presne preto Apple zverejnilo prvú aktualizáciu až dnes. Ide o avizovanú verziu 8.0.1, ktorá rieši skôr menej závažné problémy.

Aby sme boli konkrétnejší, podľa poznámok spoločnosti Apple k vydaniu watchOS 8.0.1 táto verzia opravuje niekoľko chýb pri najstarších Apple Watch Series 3, ktoré ovplyvňovali aktualizácie softvéru ale aj nastavenia dostupnosti.

  • Priebeh aktualizácií softvéru sa nemusí u niektorých používateľov hodiniek Apple Watch Series 3 zobrazovať presne.
  • Nastavenia prístupnosti nemusia byť u niektorých používateľov Apple Watch Series 3 k dispozícii.

Inštalácia watchOS 8.0.1

Na inštaláciu budete potrebovať cca 200-500 MB úložiska (v závislosti od modelu). Pokiaľ potrebujete vymazať nejaké appky aby ste si uvoľnili miesto, urobíte to týmto spôsobom.

K samotnému updatu sa dostanete cez Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru. Hodinky musia byť po celý čas na nabíjačke a pomocou Wi-Fi pripojené k iPhonu. Podmienkou je takisto batéria nabitá na 50%.

Prečítajte si tiež  Apple sa pripravuje na uvedenie iPhonu 15 už dnes, takmer rok pred jeho predstavením
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.