Spoločnosť Apple vydala nové odporúčanie pre všetkých majiteľov inteligentných hodiniek Apple Watch, ktorého hlavným cieľom je predĺženie životnosti a výdrže batérie. Technologický gigant z Cupertina apeluje najmä na to, aby si ľudia dávali pozor pri výbere bezdrôtovej nabíjačky, ktorú chcú so svojimi Apple Watch používať.

Firma za týmto účelom vydala nový oficiálny dokument, v ktorom sú popísané všetky riziká spojené s používaním necertifikovaných alebo falšovaných nabíjačiek. Pokiaľ si ho prečítate, dozviete sa, že tento typ príslušenstva dokáže skrátiť životnosť batérie, alebo dokonca trvalo poškodiť samotné Apple Watch.

Apple vo svojom vyhlásení zdôrazňuje, že nabíjanie Apple Watch by malo byť vykonávané výhradne pomocou nabíjačiek, ktoré sám vyrába, alebo pomocou nabíjačiek s certifikátom MFi (Made for iPhone).

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Pri tých totiž môžete mať istotu, že prešli náročnými testami a overeniami spoločnosťou Apple, ktoré zaručujú ich maximálnu bezpečnosť a efektivitu.

Toto vám môže spôsobiť neoriginálna nabíjačka na Apple Watch 

Zdroj: 9to5mac / SvetApple (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple vo svojom dokumente upozorňuje aj na možné negatívne dôsledky použitia neoriginálnych nabíjačiek. Firma tu hovorí napríklad o výrazne pomalom nabíjaní, opakovaných upozorneniach, alebo dokonca skrátení životnosti akumulátora.

Aby mali používatelia pri nákupe príslušenstva trochu jednoduchšiu úlohu, Apple tiež zverejnil niekoľko tipov, ako rozpoznať originálnu nabíjačku Apple Watch.

Začať by sme mohli podľa špecifických znakov na kábli, ktoré neoriginálne kúsky častokrát nemajú, prípadne sú nekvalitné a je na nich vidieť, že ide o čínsku kópiu.

Rovnako sa však dá preveriť pravosť nabíjačky aj po pripojení ku počítaču Mac a následnej kontroly skrz systémové nastavenia.

Akonáhle na nabíjačku položíte hodinky, v časti Systémové nastavenia > Všeobecné > Hlásenia o systéme > v sekcii Hardvér vyberte položku „USB„. Keď kliknete na nabíjačku, v riadku výrobca by malo byť uvedené „Apple Inc„.

Nabíjanie Apple Watch
Zdroj: SvetApple

Pri tejto príležitosti sme sa rovnakým spôsobom pokúsili odhaliť aj našu neoriginálnu MagSafe nabíjačku, ktorá sa nám už niekoľko rokov váľa v kancelárii.

Po jej pripojení do počítača nám ju v rámci USB dokonca ani nenačítalo – hoci iPhone nabíjala. Je to teda overená metóda, ktorá skutočne funguje (hoci sme to skúsili s trochu iným príslušenstvom).

Prečítajte si tiež  Pracuje Apple na novej redizajnovanej Apple TV novej generácie?

Apple nakoniec radí všetkým používateľom, aby si svoju nabíjačku preverili databáze MFi príslušenstva na webovej stránke Apple.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -