Apple vydalo watchOS 7.3 (RC)

Rovnako ako iOS 14.4 RC, aj watchOS 7.3 RC je dostupný pre vývojárov prostredníctvom Apple Developer Center. Akonáhle je profil v zariadení, operačný systém môžete aktualizovať cez aplikáciu Apple Watch vo svojom iPhone a to v sekcií Všeobecné> Aktualizácia softvéru. Pokiaľ nie ste vývojárom, odporúčame vám zopár dní počkať. Inštalácia RC verzie je z nášho pohľadu komplikovaná a zbytočná.

WatchOS 7.3 prichádza s novou funkciou „Time to Walk“ pre predplatiteľov Apple Fitness+. Nakoľko však služba nie je dostupná na Slovensku, pravdepodobne pre vás nebude zaujímavá.

Po novom sem pribudol ďalší ciferník s názvom Unity, inšpirovaný farbami panafrickej vlajky a tvarmi, ktoré sa počas celého dňa menia a vytvárajú jedinečný dizajn.

K dispozícii je tiež oprava chyby, ktorá spôsobovala, že ovládacie centrum a notifikačné centrum prestávali reagovať pri aktivácii funkcie zoom.

To je zatiaľ v rámci watchOS 7.3 všetko. Hoci sa jedná len o drobné vylepšenia, momentálne sme už v pokročilom štádiu vývoja systému a zhruba o 5 mesiacov uvidíme novú verziu watchOS 8. Apple sa preto zameriava hlavne na výkon, stabilitu a výdrž batérie.

Hoci nevieme, kedy bude watchOS 7.3 oficiálne dostupné pre všetkých, odhadujeme to na pondelok alebo utorok budúceho týždňa. Tešíte sa?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.