iOS 14.4 (RC)

V súčasnosti môžu túto verziu iOS 14.4 a iPadOS 14.4 sťahovať len vývojári prostredníctvom Apple Developer Center. Pokiaľ medzi nich nepatríte, odporúčame vám počkať zopár dní, kým príde plná verzia pre všetkých. Samozrejme, že RC verziu môžete nainštalovať do iPhonu/iPadu aj ako bežný používateľ. Je to ale zbytočné a komplikované.

Novinka sa zameriava na viacero vylepšení, ktoré nám uľahčia život. Pokiaľ prepojíte iOS 14.4 s HomePodom mini, môžete využívať výhody U1 wideband čipu, ktorým sú vybavené iPhony 11, iPhony 12, Apple Watch Series 6 a v neposlednom rade aj samotný reproduktor. Konkrétne sa jedná o špeciálne vizuálne, zvukové a haptické efekty pri prenose skladieb.

iOS 14.4 prichádza s ďalšou hláškou, týkajúcou sa neoriginálnych fotoaparátov. Pokiaľ budete mať na iPhone diel od výrobcu tretej strany, telefón vám to oznámi textom: „Nie je možné overiť, či má váš iPhone originálny fotoaparát“. Ťažko povedať, na čo je to vlastne dobré, no ak to niekomu bude vyhovovať, tak prečo nie.

Medzi ďalšie drobnosti iOS 14.4 patrí schopnosť rozoznať menšie QR kódy a samozrejme oprava chýb, ktorými trpia hlavne staršie zariadenia. Niektoré z nich sme vymenovali tu:

  • Na HDR fotografiách (iPhone 12 Pro) sa už nebudú zobrazovať chyby
  • Fitness widget bude ukazovať aktuálne dáta
  • Odstráni sa oneskorenie pri písaní na klávesnici a tá sa bude objavovať vždy v správnom jazyku
  • Mnoho ďalšieho…

Hoci nevieme, kedy bude iOS 14.4 oficiálne dostupné pre všetkých, odhadujeme to na pondelok alebo utorok budúceho týždňa. Tešíte sa?

Prečítajte si tiež  Nová reklama na iPhone 5S - Powerfull (video)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.