Ako sa ukazuje, tento rok by sme sa naozaj mali dočkať celkom nových hodiniek Apple Watch s označením Series 3? ktoré prinesú novinky hlavne po stránke konektivity. Kým druhá generácia sa od tej prvej líšila pripojením ku GPS, tretia generácia by mala k druhej pridať ešte možnosť využitia LTE, čím sa z Apple Watch stane vlastne samostatné Apple zariadenie. 

Apple Watch Series 3

Tretia generácia hodiniek Apple Watch je na ceste a my len dúfame, že sa jej dočkáme už v septembri, respektíve začiatkom októbra s predstavením nového iPhonu 8, ku ktorému by nám to asi ajviac pasovalo. Hlavný dôvod je ten, že hodinky majú priniesť celkom novú funkciu, respektíve funkcionalitu a tou bude možnosť pripojenia na mobilnú sieť. Podporovať by mali to najlepšie, čo sa v súčasnosti využívať dá, teda 4G alebo LTE. Vďaka tejto možnosti sa hodinky stanú samostatným Apple zariadením, ktoré si bude môcť samo napríklad sťahovať hudbu, aktualizovať e-mail, inštalovať aktualizácie pre aplikácie či odosielať správy.

- Reklama -

Všetko samozrejme bez potreby pripojenia k iPhonu aj keď je nevyhnutné aby to bolo stále možné. Všetko nám to prezradil Bloomberg. Ten ale nikde nezmienil samotné telefonovanie. S hodinkami skrátka budeme môcť asi len surfovať po internete, no iPhone nám úplne nevynahradia. Rovnako tak sa špekuluje aj o tom, že hodinky ponúknu väčšiu výdrž batérie a výkonnejší procesor. Na to aby sa to ale do malého tela zmestilo by sme sa ale mali dočkať po prvý krát za tri roky aj zmeny tvaru, respektíve dizajnu. To ako to ale bude vyzerať si na teraz netrúfneme povedať.  Jediné čo si myslíme je to, že systém uchytávania náramkov ostane rovnaký.

Rovnako tak nevieme ani to akým spôsobom sa bude vybavovať tarif pre tieto hodinky. Je otázne či budú fungovať ako samostatná jednotka alebo operátori vymyslia možnosť, pomocou ktorej budeš môcť za telefón aj hodinky platiť nejakú rozumnú sumu v jednom balíku. Myslíme si, že všetko sa dozvieme už pri predstavení hodiniek, keďže Apple podobné dohody rieši dopredu (minimálne teda v USA). Výrobu komponentov, v tomto prípade len LTE čipov má zariadiť spoločnosť Intel, ktorá sa preslávila predovšetkým ako výrobca počítačových procesorov. Hlavným dôvodom je fakt, že Apple v súčasnosti rieši právne problémy s jeho hlavným dodávateľom Qualcommom.

Uvidíme teda ako to celé dopadne a čo vlastne môžeme očakávať. Hodinky na nás budú čakať už onedlho a mali by priniesť aj napríklad funkcie, ktoré nám budú sledovať našu aktivitu počas lyžovačky. Dokonca sa šepká, že budú v sebe ukrývať aj zariadenie na meranie hladiny cukru. To by potešilo milióny cukrovkárov po celom svete!

Apple Watch - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here