Keď v roku 2014 Apple predstavoval úplne nový produkt, hovoril o najosobnejšom zariadení, aké sa kedy vo firme vytvorilo. Prvé Apple Watch a ich ďalšie modely ešte zďaleka neboli tak vycibrené ako ich najnovšia edícia. Aj tak na trhu postupne zaujali svoje stále miesto, a to rovno na výslní.

Spolu s jabĺčkovými slúchadlami AirPods si totiž odkrajujú slušný kúsok z predajov v kategórii nositeľnej elektroniky. A v inováciách idú stále vpred.

Nový rad hodiniek Apple Watch 8 a jeho osekaná verzia Apple Watch SE 2. generácie sa verejnosti predstavili na jeseň roku 2022. Nezostalo len pri týchto kúskoch, dvojicu doplnili jedny z najodolnejších hodiniek na svete – Apple Watch Ultra. Zistite, čo všetko tieto modely dokážu.

Apple Watch 8 a nové funkcie

Apple Watch 8 odhadnú termín ovulácie

Nové vydanie hodiniek Apple Watch 8  funguje na rovnakom čipsete ako jeho predchodca, má však viacero vylepšení v podobe nových funkcií. Najviac sa hovorí o novom senzore teploty. Nepomýľte si ho s lekárskym teplomerom.

Senzor teploty v hodinkách Apple Watch 8 zaznamenáva 2-krát za sekundu vašu teplotu a následne jednotlivé výkyvy vyhodnocuje. Vďaka tomu dokáže približne určiť, či má žena ovuláciu a kedy by mohla nastať menštruácia.

Apple Watch 8
Apple Watch 8

Apple Watch 8 a funkcia Always-On

Tieto hodinky nikdy nespia. So svojou funkciou Always-On neustále monitorujú napríklad okysličenie krvi, tep, spánok a EKG.

Na druhej strane je nutné podotknúť, že časté meranie hodnôt ovplyvňuje výdrž batérie. Aj na to inžinieri zo Sillicon Valley mysleli a v nových hodinkách nájdete úsporný režim, ktorý funkciu Always-On obmedzí, čím sa výdrž batérie zdvojnásobí.

Apple Watch 8 detegujú autonehodu

Zdá sa, že cupertinský gigant tento rok vsadil na bezpečnosť. Ako najnovší model iPhone 14, tak aj Apple Watch 8 v sebe majú zabudovanú detekciu autonehody. Apple Watch 8 skrátka spoznajú, že ich majiteľ mal nehodu a dokážu v prípade núdze zavolať pomoc. Tiež vedia určiť pád pri chôdzi alebo pri jazde na bicykli.

Apple Watch 8 potešia detailným monitoringom spánku a behu

Apple Watch 8 majú opäť o čosi rozsiahlejší monitoring spánku vrátane jednotlivých spánkových fáz a ich trvania.

Okrem toho je tu ďalšie vylepšenie v podobe monitoringu behu. Apple Watch 8 dokážu váš beh rozobrať do hĺbky, vyhodnotia vašu kondíciu, dýchanie, pohyb, ale aj držanie tela a okysličenie krvi.

Apple Watch 8 majú lepšiu výdrž batérie

Kritici smart hodiniek od Applu nezabudnú nikdy podotknúť, že ich batéria toho veľa nevydrží. A majú aj pravdu. Nová edícia hodiniek sa preto snažila toto negatívum zmierniť. Výsledok? Apple Watch 8 vydržia pri plnom chode 18 hodín a v móde šetrenia 36 hodín.

Prečítajte si tiež  Nové iPhony môžu mať problémy s bezdrôtovým nabíjaním.

Apple Watch Ultra. Zoznámte sa s najodolnejšími hodinkami

Ako to už z názvu vyplýva, Apple Watch Ultra sú ultra triedou v odolnosti a len tak ich nerozbijete. Inžinieri ich totiž poskladali z takmer nezničiteľných materiálov. Titánové telo Apple Watch Ultra zvládne aj tie najextrémnejšie podmienky. K nerozbitnosti im pomáha rovný displej, ktorý chráni titánový rám.

Prvé testy od fanúšikov na seba nenechali dlho čakať. Toto video sa stalo virálnym a dokazuje, že Apple Watch Ultra prežijú takmer všetko:

Apple Watch Ultra sú skrátka predurčené pre majiteľa, ktorý vedie aktívny život. Prispôsobila sa tomu aj kapacita batérie. Tento model vydrží 36 hodín v plnom nasadení, čo je už aj v porovnaní s konkurenciou pekný výkon.

Girl looks at her watch, snowy mountains on the backdrop.

Rozdiel medzi Apple Watch Ultra a Apple Watch 8

Už na prvý pohľad je jasné, že najväčší rozdiel je v samotnom dizajne hodiniek. Apple Watch Ultra sa stali akýmsi ambasádorom odolnosti a majú robustnejší vzhľad.

Mierne rozdiely nájdeme aj v ich funkciách. V skratke, Apple Watch Ultra vedia presne to, čo Apple Watch 8 a ešte niečo navyše. Vylepšenie prichádza s lepšou GPS, ktorá je dvojfrekvenčná, čo znamená, že dosahuje väčšiu presnosť.

V Apple Watch Ultra nájdete aj aplikáciu merania hĺbky pod vodou, potápať sa s nimi môžete až do hĺbky 100 metrov. To však radšej bez tréningu neskúšajte.

A na záver, nerozhodným pomôže táto porovnávacia tabuľka.

Apple Watch Ultra vs Apple Watch 8 porovnanie
Apple Watch Ultra vs Apple Watch 8 porovnanie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -